هنر و تجربه: این فصل از جشنواره‌های فیلم ۲۰۱۸ به‌تدریج رونق بیش‌تری می‌گیرد. برلین در حال برگزاری است و کم‌تر از سه هفته با آغاز به کار جشنواره SXSW فاصله داریم.

در این شرایط با این‌که جشنواره بین‌المللی فیلم کارلووی واری ۲۰۱۸ تا پایان ماه ژوئن برگزار نخواهد شد، اما از حالا دست به انتشار اخبار بزرگداشت‌ها و مراسم‌های ویژه‌اش زده است. در این خصوص اولین خبر به تجلیل از فیلم‌ساز مشهور سینمای مستقل آمریکا ریچارد لینکلیتر و انجمن فیلم آستین تعلق دارد؛ انجمنی که لینکلیتر یکی از بنیان‌گذاران آن در سال ۱۹۸۵ بود.

در این باره، کارل آک مدیر هنری کارلووی واری چنین گفته است: «بزرگداشت انجمن فیلم آستین فصل هیجان‌انگیزی در تاریخ توجه جشنواره کارلووی واری به تولیدهای سینمای مستقل آمریکاست. ریچارد لینکلیتر و همکارانش منابع الهام‌بخش بزرگی برای جوامع فیلم‌سازی سراسر جهان بوده‌اند و ما مشعوفیم که دستاوردهای شگفت‌آور این تشکیلات را با انتخاب فیلم‌های شاخصی از فیلم‌سازان تگزاس مورد حمایت این انجمن پذیرا شده‌ایم.»

لینکلیتر هم درباره این اتفاق چنین اظهار نظر کرده است: «بسیار مایه مباهاتم است که انجمن فیلم آستین چنین افتخار بزرگی را از جشنواره بین‌المللی فیلم کارلووی واری به دست می‌آورد؛ رویدادی که کاملاً به دنبال کشف استعدادهای تازه است…» طبق اعلام جشنواره کارلووی واری، بخش «ساخت تگزاس: بزرگداشت انجمن فیلم آستین» با نمایش نه فیلم بلند و دو بخش برای فیلم‌های کوتاه برپا خواهد شد.

جشنواره بین‌المللی فیلم کارلووی واری از ۲۹ ژوئن تا ۷ ژوییه (۸ تا ۱۶ تیر) برگزار خواهد شد.

  • پلی‌لیست