هنروتجربه: «گرفتن عکس کار بسیار مهمی است.» این جمله شخصیت کلر با بازی ایزابل هوپر در فیلمی با عنوان «دوربین کلر» است که آن را خطاب به دوست تازه‌ای در ابتدای جدیدترین پیش‌پرده/ تریلر فیلم می‌گوید؛ جمله‌ای که بستر لازم برای لحن فیلم و رمزورازهای شیرینی را ایجاد می‌کند که در ادامه برملا می‌شوند.

در واقع هوپر نقش معلم مدرسه‌ای را بازی کرده است که انگار صاحب دوربینی جادویی است. او در اولین حضورش در جشنواره فیلم کن با یک دستیار فروش آثار سینمایی به نام مانهی (کیم مینهی) آشنا می‌شود و در نهایت از دوربین عجیبش برای تغییر اقبال دوست تازه‌اش بهره می‌گیرد. در واقع «دوربین کلر» به کارگردانی هونگ سانگ‌سو در جریان جشنواره فیلم کن ۲۰۱۶ فیلم‌برداری شد؛ زمانی که هوپر برای عرضه فیلم تحسین‌شده‌اش «او» (پل ورهوفن) در این رویداد سینمایی حضور داشت.

البته «دوربین کلر» همکاری دوباره هوپر و سانگ‌سو را رقم زده است که پیش از این در سال ۲۰۱۲ و فیلم «در سرزمینی دیگر» با هم کار کرده بودند. به هر حال «دوربین کلر» یک سال بعد، در جشنواره کن ۲۰۱۷ اولین نمایش جهانی‌اش را تجربه کرد و پاییز گذشته هم در جشنواره AFI روی پرده رفت.

«دوربین کلر» از نهم مارس (هجده اسفند) در انجمن فیلم مرکز لینکلن شهر نیویورک به نمایش درمی‌آید.

  • ایندی‌وایر