هنر و تجربه: بهار گذشته بود که «ارواح اسماعیل» جدیدترین اثر فیلم‌ساز مؤلف تحسین‌شده ارنو دپلشن که فیلم‌های «قصه کریسمس»، «شاهان و ملکه‌ها» و «روزهای طلایی من» را در کارنامه دارد، اولین نمایش جهانی‌اش را در جشنواره فیلم کن با کم‌ترین سروصدا پشت سر گذاشت.

اولین نسخه فیلم توسط گروهی از منتقدان قابل قبول ارزیابی شد و نقاط مثبت و منفی خودش را داشت اما حالا قرار است نسخه تازه‌ای از آن که بیست دقیقه طولانی‌تر است، پس از نزدیک به یک سال به صورت محدود اکران شود. این طور که پیداست نسخه جدید این فیلم که متیو آمالریک، شارلوت گنزبور و ماریون کوتیار نقش‌های اصلی آن را بازی کرده‌اند، به شکل محسوسی در قیاس با نسخه کن، تغییر لحن پیدا کرده است. اما باید دید که چه تعداد از منتقدان دوباره به تماشای فیلم می‌روند و ارزیابی‌شان از این اتفاق چیست.

داستان درباره اسماعیل ویار است که فیلم می‌سازد. او درگیر پروژه‌ای درباره ایوان است، دیپلماتی که شخصیت او  با الهام از برادرش شکل گرفته است. او و بلوم، استاد و پدر زنش، هنوز پس از بیست سال در سوگ از دست دادن کارلوتا به‌سر می‌برند. با این حال، اسماعیل زندگی تازه‌ای را با سیلویا آغاز کرده است که ناگهان کارلوتا از جهان مردگان برمی‌گردد! سیلویا پا به فرار می‌گذارد و اسماعیل هم نمی‌تواند کارلوتا را بپذیرد.

«ارواح اسماعیل» توسط «مگنولیا پیکچرز» از جمعه ۲۳ مارس (۳ فروردین) در نیویورک و از جمعه ۳۰ مارس (۱۰ فروردین) در لس‌آنجلس اکران می شود و پس از آن به‌تدریج نمایش عمومی‌اش گسترده‌تر می‌شود.

  • پلی‌لیست