هنروتجربه: درام «ساحل» (۲۰۰۰) در زمان جالبی به کارنامه حرفه‌ای دنی بویل کارگردان و ستاره‌اش لئوناردو دی‌کاپریو اضافه شد.

بویل با ناکامی‌های فیلم قبلی‌اش «یک زندگی کم‌تر معمولی» کنار می‌آمد که پس از موفقیت چشمگیرش با «قطاربازی» آن را ساخته بود و دی‌کاپریو هم به خاطر بازی در «تایتانیک» در اوج محبوبیت و سوپراستاری جهانی به‌سر می‌برد. اما «ساحل» با وجود فروش جهانی قابل توجه ۱۴۴ میلیون دلاری‌اش بر اساس بودجه‌ای ۵۰ میلیونی، به‌شدت مورد نکوهش منتقدان قرار گرفت و بویل هم دوستی‌اش با یوان مک‌گرگور را از دست داد چون قرار بود نقش اصلی را به او بدهد ولی دی‌کاپریو جایگزین او شده بود. البته اعتبار «ساحل» در طول سال‌هایی که از اولین نمایشش گذشته، وضعیت بهتری پیدا کرده است.

اما الکس گارلند که نویسنده رمان منبع اقتباس «ساحل» است، به‌تازگی این موضوع را تأیید کرده که اقتباس دیگری از کتابش در دست کار است اما جزییات چندانی را برملا نکرده است. البته در سال ۲۰۱۲ هم ایده اقتباس تلویزیونی اندرو میلر مورد توجه کمپانی «فاکس» قرار گرفت ولی پس از آن خبری شنیده نشد. در حال حاضر هم مشخص نیست که این خبر تازه ارتباطی ه فاکس و میلر دارد یا نه؛ یا اصلاً خود گارلند چه‌طور درگیر تولیدش شده است.

اما جدیدترین فیلم الکس گارلند در مقام نویسنده و کارگردان، «نابودی» نام دارد که یک فیلم فانتزی علمی ترسناک است و بر اساس رمانی از جف واندرمیر ساخته شده است. اکران فیلم از دو روز پیش آغاز شده است و از حدود دو هفته دیگر در نتفلیکس هم عرضه می‌شود. «نابودی» برای جلوه‌های بصری، بازی‌ها، کارگردانی و داستان تفکربرانگیزش تحسین شده است.

  • پلی‌لیست