هنروتجربه: «اچ‌بی‌او» مدت‌هاست که هر سال بانی بعضی از کنجکاوی‌برانگیزترین فیلم‌ها می‌شود و این بار حامی اقتباس جدید رامین بحرانی از اثر مشهور ری بَردبِری با عنوان «فارنهایت ۴۵۱» شده است.

این فیلم دومین همکاری بحرانی با مایکل شانن بازیگر است که برای ایفای نقش مکمل در فیلم قبلی این کارگردان با نام «۹۹ خانه» بسیار تحسین شد. مایکل بی. جردن نقش اصلی را بازی کرده است؛ آتش‌نشان جوانی به نام مونتاگ در آینده‌ای دیستوپیایی که در آن رسانه افیون است و کتاب‌ها ممنون هستند و سوزانده می‌شوند. مونتاگ با ارشدش بِیتی (شانن) وارد پیکاری می‌شود تا دوباره انسانیت خود را به دست بیاورد.

اما رمان سال ۱۹۵۳ بردبری، یک بار هم در سال ۱۹۶۶ توسط فرانسوا تروفو به فیلم برگردانده شده بود؛ فیلمی که تحسین‌شده و کلاسیک هم به شمار می‌رود و در جشنواره فیلم ونیز همان سال نامزد دریافت شیر طلایی هم شد. از این رو، رامین بحرانی در پروژه سینمایی جدیدش وظیفه دشواری را بر عهده داشته است و به‌زودی متوجه چگونگی عملکردش می‌شویم.

اچ‌بی‌او در ماه مه (اردیبهشت/ اوایل خرداد) برای اولین بار این بازسازی تازه از «فارنهایت ۴۵۱» را نمایش خواهد داد؛ فیلمی که دیشب اولین پیش‌پرده/ تریلر و تصاویر تازه‌اش در فضای مجازی منتشر شده است.

  • ایندی‌وایر