هنروتجربه- زهرا حمزه:صدوهفتادوسومین آیین دیدار هنروتجربه شامگاه نهم اسفندماه به فیلم «برداشت دوم از قضیه اول» اختصاص یافت.  اولین مهمانان پیش از ساعت ۲۰ زمان رسمی شروع مراسم ، به موزه سینما رسیدند . حضور ابوالحسن داوودی، بابک کریمی، بیتا منصوری ، عزیزالله حاجی‌مشهدی ، بابک حاتمی ،حمید پورآذری،ماهور الوند، پویان باقرزاده کارگردان فیلم، بازیگران و دیگر عوامل جوان آن، شب سرد اسفندماه را  در موزه سینما گرم کرده بود.

طبق برنامه حوالی ساعت هشت و نیم شب میهمانان به داخل سالن فردوس هدایت شدند. مهمانانی که مانند عوامل فیلم از قشر دانشجو و تئاتری بودند و به راحتی تمام سالن را پر کرده و بسیاری هم در کناره‌های سالن ایستاده و نشسته فیلم را تماشا کردند. کیوان ساکت‌اف مجری برنامه در ابتدا ضمن خوشامدگویی به حاضرین گفت: «خوشحالم که امشب در این‌جا حضور دارم. امشب برای من و دیگر دوستانم حال عجیبی دارد. دوستان ما (کارگردان و عوامل فیلم که از بازیگران تئاتری هستند) برای این فیلم سال‌ها زحمت کشیدند و حالا جمع شده‌ایم تا بالاخره آن را بر پرده سینمای هنروتجربه ببینیم.»

او ادامه داد:«این فیلم دو سال پیش در جشنواره فیلم فجر اکران شد و با بازخورد خوبی از سوی منتقدین و تماشاچی‌ها روبرو شد. امیدوارم امشب که شما هم این فیلم را می‌بینید از آن لذت ببرید.»

سپس از پویان باقرزاده، کارگردان فیلم دعوت کرد تا روی سن بیاید.باقرزاده کارگردان جوان فیلم پس از دعوت از بازیگران و تهیه‌کننده فیلم در سخنانی کوتاه اظهار کرد: «خیلی خوشحالم که شما مهمانان عزیز را اینجا می‌بینم و از آن خوشحال‌تر هستم که فیلم‌مان در گروه سینمایی هنر و تجربه اکران می‌شود. برای ما که از سینمای دانشجویی هستیم و فیلمی ساخته‌ایم که شاید کمی دغدغه‌مندتر از فیلم‌های دیگر باشد، اتفاق خوشایندی است که این فیلم بر پرده سینمای هنر و تجربه نمایش داده شود. سینمایی که احتمالا یک چیزهایی را ترجیح می‌دهد و الزاماً مسئله‌اش تکنیک فیلم نیست و به دغدغه فیلم هم اهمیت می‌دهد.»

در ادامه بازیگران فیلم مهران میری، مینا زمان، عاطفه جمالی و پدرام انصاری به همراه یحیی منصورموید تهیه‌کننده فیلم روی سن آمدند. منصورموید، یکی از دو تهیه‌کننده فیلم (مشترکا با پویان باقرزاده) گفت: «وقتی به سالن آمدم واقعا فهمیدم که چرا می‌گویند ایران، مرز پر گهر؛ برای این همه گوهری که این‌جا نشسته‌اند». سپس با بیان این‌که نمی‌خواهد طولانی صحبت کند اظهار کرد:« از کارگردان، دیگر عوامل فیلم و دوستانم که من را در این فیلم پذیرفتند و من را در جمع خودشان راه دادند تشکر می‌کنم. همچنین می‌خواهم خواشی بکنم؛ خیلی از  فیلم‌هایی که در هنروتجربه اکران می‌شوند آثار خوبی هستند. من دوستی داشتم که چندی پیش او را از دست دادم و حالا فیلم او همزمان با فیلم ما در هنروتجربه اکران شده است. از وحید نصیریان عزیز حرف می‌زنم که انیمیشن «قلب سیمرغ»ش در هنروتجربه اکران به زودی اکران می‌شود، امیدوارم از آن فیلم حمایت کنید.»

او ادامه داد: «ما در هنر و تجربه با یکدیگر رقیب نیستیم، رفیق هستیم. فیلم‌های زیادی در هنروتجربه اکران می‌شود که به نظرم باید از همه آن‌ها حمایت کرد. امشب قرار بود خیلی‌های دیگر هم در جمع ما باشند که به دلایلی نتوانستند  کنارمان حضور پیدا کنند. مانند استاد بزرگ‌مان آقای داریوش مهرجویی  که گفتند کسالت دارند و نتوانستند امشب اینجا بیایند. همچنین برای دیگر عزیزان کارگردان و فیلمسازی که امشب در جمع‌مان حضور دارند هم آرزو می‌کنم که زودتر فیلم‌هایشان را بسازند و به نمایش بگذارند. ما برای نمایش فیلم‌مان‌ دو سال درگیر بودیم و بالاخره این امید برایش ایجاد شد که در هنروتجربه به نمایش درآید. امیدوارم از آن لذت ببرید.»