هنروتجربه: فیلم‌ساز روس آندری زویاگینتسف سینمای هنری خاص خودش را دارد و جدیدترین فیلمش با عنوان «بی‌عشق» نامزدی اسکار بهترین فیلم خارجی‌زبان را برای او به دست آورده است. اما جالب است که حتی چنین فیلم‌سازی هم در این دوران طلایی تلویزیون، جذب صفحه کوچک و سریال‌سازی شده است!

پارامونت در جدیدترین اقدام خود از کارگردان درام‌های پرتنش «النا» و «لویاتان» دعوت به همکاری کرده است تا از استعداد و توانایی فیلم‌سازان مؤلف بیش‌تری برخوردار شود. به گزارش ددلاین، زویاگینتسف روی تریلر دراماتیکی کار می‌کند که ماجراهایش در روسیه معاصر می‌گذرد. فعلاً جزییات بیش‌تری از این پروژه منتشر نشده است، جز این‌که سریال بر اساس ایده‌ای از زویاگینتسف و همکار دیرینه‌اش اولِگ نِگین شکل می‌گیرد.

در حال حاضر قرار است زویاگینتسف دو قسمت اول را کارگردانی کند و تهیه‌کننده اجرایی پروژه هم باشد. از این رو انتظار می‌رود که حال‌وهوا و لحن جهان داستانی فیلم، مشابه فیلم‌های این کارگردان روس باشد. اما خود زویاگینتسف در بیانیه‌ای چنین اظهار کرده است: «باور دارم که ما داستان انسانی فوق‌العاده‌ای به منظور روایت برای تماشاگران بین‌المللی داریم و من نمی‌توانستم برای این پروژه، همکاری بهتر از پارامونت تی‌وی را تصور کنم.»

هنوز زمانی برای شروع این پروژه اعلام نشده است و زویاگینتسف فعلاً به فکر آماده شدن برای حضور در مراسم اسکار یک‌شنبه شب است.

  • پلی‌لیست