هنروتجربه: دیوید فینچر فیلم‌های متعددی را تا امروز کارگردانی کرده است و پروژه‌های بسیاری را هم در ذهن داشته که گاهی خبری از آن‌ها به گوش رسیده است. در این خصوص پنج سال پیش بود که پلی‌لیست مطلبی با این عنوان منتشر کرد: «پنج پروژه مفقود دیوید فینچر که دوست داریم روزی به تماشای‌شان بنشینیم.»

یکی از این فیلم‌ها «سیاه‌چاله» بود که اقتباسی از رمان تحسین‌شده چارلز برنز است. این پروژه تا امروز خیلی دست به دست شده است و مثلاً فیلم‌ساز شناخته‌شده فرانسوی الکساندر آژا (که در ابتدا قرار بود آن را بسازد) و نیل گیمن و راجر اَوِری هم تلاش کرده بودند آن را جلوی دوربین ببرند.

اما به‌تازگی خبر رسیده است که ریک فاموییوا (فیلم‌ساز مستقل سیه‌چرده‌ای که سه سال پیش با کمدی/ درام بلوغی «دوپ» در کانون توجه قرار گرفته بود) پس از خروج از پروژه استودیویی «فلش» قرارداد نویسندگی و کارگردانی «سیاه‌چاله» را امضا کرده است. این داستان سوررئال درباره گروهی از نوجوانان سیاتلی است که به یک بیماری مبتلا می‌شوند و به واسطه آن، دچار جهش‌های فیزیکی می‌شوند.

کمپانی پلن بی متعلق به برد پیت با همکاری نیو ریجِنسی (آرنان میلچِن) تهیه‌کنندگی این فیلم را بر عهده دارند و کمپانی دوم سرمایه‌گذار آن خواهد بود. البته هنوز زمان آغاز فیلم‌برداری مشخص نشده است.

  • پلی‌لیست