هنروتجربه: اگر این مثل معروف درست باشد که عشق بر همه چیز غلبه می‌کند، ویم وندرس در جدیدترین فیلمش با نام «غوطه‌وری»/ Submergence آن را تا اعماق اقیانوس دنبال کرده است.

متأسفانه این طور که از اولین بازخوردها به گوش رسیده است، این درام دریایی(!) غم‌انگیز احتمالاً فقط می‌تواند طرفداران دو بازیگر اصلی‌اش یعنی آلیشا ویکاندر و جیمز مک‌آووی را راضی کند و بجز این، چندان قابل توصیه نیست. این فیلم اولین نمایش جهانی‌اش را در جشنواره بین‌المللی فیلم تورنتو ۲۰۱۷ پشت سر گذاشت و حالا در یکی از کم‌فروغ‌ترین زمان‌های اکران قرار است از ۱۳ آوریل (۲۴ فروردین) به صورت محدود روی پرده سینماها برود و هم‌زمان به صورت مجازی هم در قالب ویدئوهای درخواستی در دسترس علاقه‌مندان قرار بگیرد.

«غوطه‌وری» بر اساس کتابی به همین نام از جی. ام. لِجِرد و فیلم‌نامه‌ای از ارین دیگنام شکل گرفته است؛ نویسنده‌ای که پیش از این به خاطر فیلم‌نامه بد جدیدترین اثر شان پن در مقام کارگردان یعنی «آخرین چهره» شناخته‌شده است! داستان فیلم تازه وندرس درباره یک مأمور مخفی بریتانیایی و یک ریاضی‌دان-زیست‌شناس است که تصادفی در هتلی دورافتاده در نورمندی با هم دیدار می‌کنند و بر خلاف میل‌شان به هم دل می‌بازند.

  • پلی‌لیست