هنروتجربه: فیلم مستند «بهاری که ندیدند» ساخته پناه برخدا رضایی در اولین حضور بین‌المللی خود در بخش شورت فیلم کورنر جشنواره کن ٢٠١٨ به نمایش در می‌آید.

این مستند نگاهی دارد به مصائب و آسیب‌هایی که کودکان در دوران جنگ با آن مواجه می‌شوند. پناه‌برخدا رضایی درباره مضمون این فیلم به سایت هنروتجربه می‌گوید:«قصه در غرب کشور و حاشیه مرزی ایران اتفاق می‌افتد و درباره کودکانی است که بر اثر جنگ خانواده‌های خود را از دست می‌دهند و به رویدادهای دهه شصت و دوران جنگ اشاره دارد. البته پرداختن به این بازه تاریخی بهانه‌ای است تا مخاطب به جنگ‌های سراسر دنیا و موقعیت و شرایط کودکان در آن‌ها توجه کند.»

او درباره فضای فرمی این مستند هم توضیح می‌دهد:«بهاری که ندیدند دارای فرم و فضای بصری متفاوتی است.در زمینه تدوین و فضای صوتی هم این تفاوت‌ها دیده می‌شود.»

به گفته رضایی که پژوهش‌ و تحقیق این مستند را هم خود برعهده داشته‌است، اولین نمایش این مستند در بخش شورت فیلم کورنر جشنواره کن صورت می‌گیرد. بخش شورت فیلم کورنر کن که همزمان با بخش اصلی این جشنواره برگزار می‌شود،از سال ۲۰۰۴ به این جشنواره اضافه شده‌است.

از عواملی که در مستند «بهاری که ندیدند» با رضایی همکاری کرده‌اند می‌توان به مهدی رضایی(تصویربردار)،کامران جاهدی(تدوین)،علیرضا بک محمدی(صدابردار)،آرش قاسمی(صداگذار) و لیلی محمدی(طراح پوستر) اشاره کرد.

پناه برخدا رضایی این روزها فیلم «دختر…پدر…دختر» را در گروه هنروتجربه در در حال اکران دارد.