هنروتجربه:نیما اقلیما که اولین ساخته‌اش «امیر» در جشنواره سی‌وششم فیلم فجر به نمایش درآمد، از ساخت فیلم سینمایی «شمال» در مناطق شمالی کشور در سال آینده خبر داد.

این  کارگردان در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر درباره جدیدترین فعالیت‌های خود گفت: «به تازگی نگارش فیلم‌نامه فیلم سینمایی «شمال» را به پایان رساندیم و این روزها مشغول بازنویسی فیلم‌نامه، بازدید از لوکیشن‌ها و رایزنی با افراد برای جذب سرمایه هستیم. به محض این‌که موفق به جذب سرمایه شویم درخواست پروانه ساخت می‌دهیم و کارهای دیگر این اثر را نهایی می‌کنیم.در صورتی که موفق به جذب سرمایه شویم فیلم‌برداری «شمال» را در مناطق شمالی کشور انجام می‌دهیم البته بهترین زمان ساخت اثر اواخر تابستان و اوایل پاییز است.» درباره قصه این اثر تا وقتی که کارها قطعی نشده باشند نمی‌توانم چیزی بگویم اما نکته ای که وجود دارد این است که احتمالا از بازیگران فیلم سینمایی «امیر» در «شمال» هم استفاده می‌کنیم.» در «امیر»  میلاد کی مرام و سحر دولتشاهی ایفای نقش‌های اصلی را برعهده داشتند.

اقلیما درباره زمان اکران «امیر» هم توضیح داد:« فکر نمی‌کنم این اثر زمان اکران تغییری نسبت به آن نسخه‌ای که در جشنواره اکران شد، داشته باشد. از سوی دیگر تهیه کننده و سرمایه گذار «امیر» مشغول رایزنی با پخش کننده‌ها برای اکران هستند. تمام تلاش ما بر این است که بتوانیم «امیر» را در فصل تابستان به نمایش بگذاریم.»

برچسب‌ها: