هنر و تجربه: درام هجوآمیز سیاسی «مرگ استالین» به کارگردانی آرماندو یانوچی (که یکی از نویسندگان آن هم هست) بر اساس یک رمان مصور فرانسوی شکل گرفته است و شوروی سابق و نبرد قدرت را پس از مرگ ژوزف استالین دیکتاتور در سال ۱۹۵۳ به تصویر می‌کشد.

«مرگ استالین» که از فردا به صورت محدود در سینمای ایالات متحده به نمایش عمومی درمی‌آید، اولین بار در بخش «پلت‌فورم» جشنواره بین‌المللی فیلم تورنتو ۲۰۱۷ روی پرده رفت و تحسین شد. اما همان طور که سینمادوستان می‌دانند جفری تامبر یکی از بازیگران مکمل این فیلم است که در ماه‌های گذشته در زمره مردان متهم هالیوودی قرار گرفت. با این وجود، و بر خلاف رویکرد ریدلی اسکات در جای‌گزین کردن کوین اسپیسی با کریستوفر پلامر در «همه پول‌های دنیا» (که رقمی حدود ده میلیون دلار هزینه به بار آورد)، یانوچی می‌گوید که حتی برای لحظه‌ای هم به تدوین دوباره و حذف تامبر از فیلمش فکر نکرده است.

یانوچی که با فیلم قبلی‌اش In the Loop نامزدی اسکار بهترین فیلم‌نامه را هم تجربه کرد، در این باره چنین توضیح داده است: «فیلم ما پیش از این ماجراها در انگلیس اکران شد و حالا هم نمی‌خواهم چیزی از بازی تامبر کم کنم. فوق‌العاده بود که فرصت همکاری با او را به دست آوردم. او بازی درخشانی دارد و از انتشار این اخبار هم آزرده شده است.»

  • ایندی‌وایر