هنروتجربه: پائولو سورنتینو پس از تجربه مجموعه تلویزیونی تحسین‌شده «پاپ جوان»، در سال جدید آماده بازگشت به سینما و پرده نقره‌ای است.

جدیدترین فیلم او درامی ایتالیایی‌زبان با عنوان «لورو» (که معادل ضمیر مفعولی Them در انگلیسی است و البته در زبان ایتالیایی و با در نظر گرفتن بازی با واژه‌ها می‌تواند به معنی «طلا» هم باشد) است که به‌تازگی اولین تیزر و تصاویرش در فضای مجازی منتشر شده‌اند و تونی سرویلو و سیلویو برلوسکونی (همان غول رسانه‌ای که از ماه ژوئن ۲۰۰۱ تا مه ۲۰۰۶ نخست وزیر ایتالیا هم بود) در آن بازی کرده‌اند.

به گزارش ورایتی، سورنتینو در اتاق تدوین فیلم تازه‌اش به قدری شیفته «لورو» شد که در نهایت تصمیم گرفت هیچ صحنه‌ای را حذف نکند و در عوض فیلمش را به دو قسمت تقسیم کند. از این رو، اولین قسمت «لورو» قرار است ۲۴ آوریل (۴ اردیبهشت) در ایتالیا اکران شود (درست پیش از جشنواره فیلم کن) و قسمت دوم هم در پایان ماه مه روی پرده خواهد رفت. طبق اعلام منابع آگاه، سورنتینو فیلم را به جشنواره کن هم عرضه کرده‌است.

آخرین تجربه سینمایی سورنتینو با «جوانی» در سال ۲۰۱۵ رقم خورد که در بخش رقابتی جشنواره کن برای تصاحب نخل طلا حضور داشت. مجموعه تلویزیونی کوتاه او، «پاپ جوان» با بازی جود لا، هم سال میلادی گذشته اولین نمایشش را در ایالات متحده و از شبکه اچ‌بی‌او تجربه کرد.

  • ایندی‌وایر