هنروتجربه:فیلم کوتاه «روتوش» که از تاریخ ۹ فروردین در قالب اکران نوروزی فیلم کوتاه در گروه «هنر و تجربه» نمایش داده می شود، سی‌امین جایزه بین‌المللی خود را به دست آورد.

 فیلم کوتاه «روتوش» به کارگردانی کاوه مظاهری در تازه‌ترین موفقیت خود جایزه دوم بهترین فیلم کوتاه از دهمین جشنواره Short Waves لهستان را کسب کرد. این جایزه که ارزش آن معادل ۲ هزار یورو است سی‌امین جایزه بین‌المللی «روتوش» به شمار می‌رود.

آنا گرمانیدی برنامه ریز جشنواره رتردام و مشاور جشنواره ایدفا، دانیل ودوکی محقق سینمایی و برنامه‌ریز جشنواره و توماز گازوسکی آهنگساز و تهیه کننده و کارگردان فیلم، داوری این دوره از جشنواره را برعهده داشتند.

برنده جایزه اول این جشنواره فیلم کوتاه «دیو» به کارگردانی سامانتا نل از آفریقای جنوبی است. جایزه دوم هم به فیلم «روتوش» تعلق گرفت.فیلم «بعد از ولکانو» به کارگردانی لئو فاویق از فرانسه نیز جایزه سوم را دریافت کرد.

جایزه تماشاگران نیز نصیب فیلم کوتاه «پس ما ماهی قرمز را در استخر می گذاریم» به کارگردانی ناکاتو ناگاهیسا از ژاپن شد.

دهمین دوره جشنواره فیلم کوتاه Short Waves به عنوان یکی از مهم‌ترین جشنواره‌های فیلم کوتاه در کشور لهستان از تاریخ ۲۰ تا ۲۵ مارس برابر با ۲۹ اسفند ۹۶ تا ۵ فروردین ۹۷ برگزار شد.

فیلم کوتاه «روتوش» به همراه فیلم‌های کوتاه «حیوان»، «هنوز نه»، «وقت ناهار» و «شب تولد» در قالب اکران نوروزی فیلم کوتاه از تاریخ ۹ فروردین در گروه «هنر و تجربه» اکران می شود.