هنروتجربه: فیلم «۷۶دقیقه و ۱۵ ثانیه باعباس کیارستمی» در سینما فرهنگ به نمایش در می‌‏آید. سالن اختصاصی هنروتجربه در سینمافرهنگ یکشنبه ۱۲ فروردین ساعت ۲۲ میزبان نمایش ویژه این فیلم است.

«۷۶دقیقه و ۱۵ ثانیه باعباس کیارستمی» که در نامش اشاره به ۷۶ سال و ۱۵روز زندگی این جهانی عباس کیارستمی دارد، فیلمی‌ است که سیف‌الله صمدیان درباره دوست و همکارش عباس کیارستمی ساخته است. این فیلم تاکنون در جشنواره‌های متعددی از جمله ونیز، پوسان و… به نمایش درآمده است.

سیف‌اله صمدیان در فیلم‌های «آ ب ث آفریقا»، «جاده‌ها» و «پنج»، به‌عنوان تصویربردار با عباس کیارستمی همکاری داشته است. سیف‌الله صمدیان درباره «۷۶ دقیقه و ۱۵ ثانیه» گفته است: «این فیلم – پرتره‌ای است که قرار نیست در آن مصاحبه‌ای باشد و حتی هیچ کدام از فیلم‌های ایشان مورد نقد و بررسی قرار نمی‌گیرد. در این فیلم فقط به آن یک نفر-عباس کیارستمی – پرداخته می‌شود.»

ساخت این مستند به اصرار آلبرتو باربرا مدیرهنری جشنواره ونیز و احمد کیارستمی پسر بزرگ عباس کیارستمی به صمدیان پیشنهاد شد و در زمان کوتاهی که به جشنواره ونیز باقی مانده بود برای نمایش در این جشنواره آماده شد اما بعد از آن جشنواره‌های دیگری هم خواستار نمایش آن برای بزرگداشت کیارستمی شدند.