هنروتجربه: بازیگر سرشناس هالیوود به عنوان رییس هیات داوران بخش «نوعی نگاه» جشنواره فیلم کن ۲۰۱۸ انتخاب شد.

به نقل از سایت جشنواره کن، امسال فردی به عنوان رییس بخش «نوعی نگاه» کن انتخاب شده که نه تنها عاشق فیلم است بلکه خودش به عنوان بازیگری درخشان شناخته می‌شود. هشت سال پیش او در کنار تیم برتون و دیگر اعضای گروه داوری فیلم «تنها کسی که می‌تواند زندگی‌های گذشته‌اش را فرابخواند» ساخته آپیاتپونگ وراستاکول کارگردان تایلندی را به عنوان برنده نخل طلا انتخاب کرد.

دل تورو که متولد پورتوریکو است در پنسیلوانیا بزرگ شده و به عنوان هنرمندی بی‌مرز شناخته می‌شود. این بازیگر از تحسین‌کنندگان ژان ویگو و چارلی چاپلین است و از وقتی ۲۰ سال داشت با کشف فیلم «۴۰۰ ضربه» و نیز جهان سینمایی که فلینی، آیزنشتاین، برگمان، اوستاشه، کوروساوا و … آفریده بودند، به سینما عشق ورزید.

این بازیگر سال ۲۰۰۸ برای بازی در فیلم «چه» در نقش چه‌گوارا موفق به کسب جایزه بهترین بازیگر مرد جشنواره فیلم کن شد. او در فیلم دو قسمتی استیون سودربرگ در نقش این چهره شناخته شده جهانی ایفای نقش کرد.

دل تورو و جشنواره کن سابقه طولانی با هم دارند و او بارها با فیلم‌هایش در این جشنواره روی پرده نقره‌ای رفت. «سیکارو» در سال ۲۰۱۵ جدیدترین فیلمش بود که در بخش رقابتی برای دریافت نخل طلا رقابت کرد.دل تورو یک تجربه کارگردانی هم در کارنامه‌اش دارد، «ال یوما» یکی از بخش‌های فیلم «هفت روز در هاوانا» است که کاری گروهی بود و سال ۲۰۱۲ در بخش نوعی نگاه به نمایش درآمد.سال ۲۰۱۷ اوما تورمن ریاست این بخش جشنواره فیلم کن را برعهده داشت.

جشنواره فیلم کن ۲۰۱۸ از سه‌شنبه هشتم ماه می تا شنبه ۱۹ ماه می برگزار می‌شود.