هنروتجربه: منتقدان تنها کسانی نیستند که فیلم ترسناک جان کرازینسکی با عنوان «یک مکان آرام» را ستوده‌اند. استیون کینگ هم روز گذشته(جمعه ۱۹ فروردین) در توییترش از این فیلم ترسناک تقریباً بی‌کلام و ساکت تعریف کرده و آن را «اثری فوق‌العاده» خوانده است.

کینگ در حالی به استفاده مؤثر کرازینسکی از سکوت در این فیلم اشاره و آن را تحسین کرده است که این فیلم‌ساز جوان یکی از امیدهای آینده این ژانر سینمایی ارزیابی شده است و این خبر اهمیت توانایی و کار او را دوچندان می‌کند. کینگ در بخشی از پیام خود چنین آورده است: «بازی‌ها عالی است اما موضوع اصلی سکوت است که باعث می‌شود چشم دوربین کاملاً باز شود، به گونه‌ای که فیلم‌های انگشت‌شماری به چنین دستاوردی رسیده‌اند.»

«یک مکان آرام» که سومین فیلم جان کرازینسکی (بازیگر آمریکایی شناخته‌شده و شوهر امیلی بلانت؛ که نقش اصلی این فیلم را هم بازی کرده است) در مقام کارگردان است، با بودجه‌ای هفده میلیون دلاری تولید شده است و از همان اولین نمایشش در جشنواره جنوب از جنوب غربی SXSW مورد تحسین گسترده قرار گرفت. این فیلم که امتیاز میانگین قابل توجه ۸۲ از ۱۰۰ را بر اساس ۴۶ نقد در سایت معتبر «متاکریتیک» به دست آورده است، از روز گذشته در سینماهای آمریکای شمالی روی پرده رفته است.

  • ایندی‌وایر