هنروتجربه: پنه‌لوپه کروز که به همراه همسرش خاویر باردم در فیلم جدید فرهادی با عنوان «همه می‌دانند» نقش‌آفرینی کرده است، در گفت‌وگویی که با مجله «اِل» داشته، درباره هم‌بازی شدن با همسرش و فیلم فرهادی گفته است.
کروز درخصوص همکاری با همسرش می‌گوید:  «راستش را بخواهید نمی‌توانم بگویم بازی‌کردن کنار خاویر ساده‌تر یا سخت‌تر از بازی‌کردن کنار بقیه هنرپیشه‌هاست. برای من فرقی نمی‌کند. زمان فیلم‌برداری همان اضطراب و نگرانی همیشگی را دارم، درست مثل این است که می‌خواهم اولین فیلم سینمایی‌ام را بازی کنم. وقتی آدم سراغ این شغل می‌آید، مدام با چیزهای جدید روبه‌رو می‌شود. به‌هر‌‌حال همین قدر که این حرفه می‌تواند تعادلت را به هم بریزد، می‌تواند مهیج هم باشد.»
او البته حالا فقط فیلم‌هایی را بازی می‌کند که قلبش به او دستور می‌دهد و حاضر نیست هر سناریویی را بپذیرد.او می‌گوید:««نوع زندگی امروزی‌ام باعث شده بیش از گذشته به نقش‌هایی که قرار است بازی کنم، فکر کنم. وقتی آدم بداند بعد از فیلم‌برداری و شب که به خانه می‌رسد زندگی آرام و باثباتی انتظارش را می‌کشد، می‌تواند با فراغ بال بیشتری در نقش‌هایش فرو برود. زمانی فکر می‌کردم باید از تجربیات شخصی‌ای که به دست می‌آورم در نقش‌هایی که بازی می‌کنم، استفاده کنم. این‌طوری همه‌چیز را با هم قاطی می‌کردم. حالا اما برای خودم حدومرز تعیین کرده‌ام؛ یک طرف دنیای خیالی و فیلم است و طرف دیگر واقعیت. وقتی سر فیلم‌برداری هستم تمام توانم را به‌ کار می‌گیرم ولی به‌محض اینکه کار فیلم‌برداری تمام می‌شود، به زندگی طبیعی خودم برمی‌گردم». پنه‌لوپه حالا دل‌مشغولی دیگری هم دارد فرزندانش: «باید مواظب بچه‌هایم باشم و از آن‌ها مراقبت کنم. آن‌ها درخواستی ندارند که در معرض دید رسانه‌های مختلف باشند.»

پنه‌لوپه کروز که در زمان تولید «همه می‌دانند» به‌خاطر ایفای این نقش کارش به خبر کردن آمبولانس رسیده است در این باره و درخصوص بازی کردن صحنه‌هایی که سلامتی‌اش را به خطر می‌اندازد توضیح می‌دهد: «اصغر انسان فوق‌العاده‌ای است. آدم دلش می‌خواهد دل‌و‌جانش را برای او بگذارد. بعضی وقت‌ها حتی از دل‌و‌جان هم بیشتر… »

آخرین فیلم فرهادی برای اولین بار در به عنوان فیلم افتتاحیه جشنواره کن ۲۰۱۸ به نمایش درمی‌آید.

منبع: روزنامه شرق