هنر و تجربه: ژولیت بینوش و کاترین دنوو از بزرگ‌ترین و تحسین‌شده‌ترین بازیگران زن فرانسوی سینمای معاصر،قرار است برای اولین بار در اثری از فیلم‌ساز ژاپنی هیروکازو کورئیدا همبازی شوند.

به گزارش آلوسینه بینوش پیش از این به چنین پروژه‌ای اشاره کرده و گفته بود که کورئیدا پس از تماشای کار او در «ابرهای سیل ماریا» (الیویه آسایاس، ۲۰۱۴؛ که در جشنواره فیلم کن اولین نمایش جهانی‌اش را تجربه کرد) ایده و الهام لازم برای نوشتن این فیلم را گرفته بود: «کورئیدا وقتی فیلم را دید، مشغول نوشتن فیلم‌نامه‌ای برای کاترین دنوو، ایتن هاک و من شد. کاترین در نقش یک بازیگر ظاهر می‌شود و من دختر فیلم‌نامه‌نویس او خواهم بود.»

همین اطلاعات جزیی که در بالا آمده است، تنها جزییات داستانی این پروژه کنجکاوی‌برانگیز است که هنوز عنوانی هم برای آن انتخاب نشده است. واقعاً هم اهمیت چندانی ندارد که با چه داستانی روبه‌رو هستیم چون از حالا نام این دو بازیگر بزرگ در کنار هم و کارگردانی چون کورئیدا که فیلم‌های تحسین‌شده‌ای مانند «پس از توفان» و «پسر کو ندارد نشان از پدر» را در کارنامه دارد، حتی بیش از حد کافی به نظر می‌رسد تا سینمادوستان پیگیر اخبار بعدی تولید این فیلم باشند. به‌علاوه، این فیلم می‌تواند فیلم‌ساز ژاپنی‌اش را هم به طیف گسترده‌تری از تماشاگران در سراسر جهان معرفی کند.

  • پلی‌لیست