هنروتجربه: فیلم سینمایی «دایان» ساخته بهروز نورانی‌پور سه شنبه ۲۱ فروردین همزمان با هفته هنر انقلاب اسلامی، طی مراسمی رونمایی و اکران شد.

به نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی حوزه هنری، در مراسم رونمایی و اکران فیلم سینمایی «دایان» علاوه بر حضور کارگردان و عوامل این اثر، علی قربانی معاون سازمان سینمایی حوزه هنری، سیدمحمدمهدی طباطبایی نژاد مدیرعامل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، محمدرضا شفاه مدیرباشگاه فیلم سوره، قطب‌الدین صادقی، جعفر عبدالملکی قائم مقام شبکه سه سیما، پناه برخدا رضایی، خلیل حیدری و جمعی از مدیران و اهالی سینما و مستندسازان کشور… در تالار سوره حوزه هنری رونمایی شد.

در ابتدای این مراسم محمدرضا شفاه مدیرعامل باشگاه فیلم سوره بیان کرد: «فیلم «دایان» گامی جدید در کارنامه فیلمسازی بهروز نورانی پور است زیرا تمام ساخته‌های وی تا به حال در ژانر مستند بوده‌اند. همچنین این فیلم را باید یکی از سخت‌ترین پروژه‌های سینمایی ایران دانست.»

سپس نورانی‌پور ضمن خوشامدگویی به حاضران در سالن گفت: «زمان فیلمبرداری در دمای منفی ۲۰ درجه کار می‌کردیم و یکی از بازیگران بیهوش شد ولی باز هم گلایه‌ای نکرد. در طول عمرم هرگز تا این حد استرس نداشتم و در این شرایط، بازیگران کار در همه حال کنار من بودند.»

همچنین قطب الدین صادقی نویسنده و کارگردان تئاتر با اشاره به ویژگی های بهروز نورانی پور گفت: «بهروز بسیار سخت کوش و در کارش جدی است. وی پیش از این توانایی خود را در مستندسازی ثابت کرده است. از جمله ویژگی های مثبتی که او در فیلمسازی دارد، شخصیت پردازی و فضاسازی درست است و من برای او آرزوی موفقیت دارم.»

در ادامه آخرین ساخته نورانی پور برای مخاطبان هفته هنر انقلاب نمایش داده شد.

نورانی‌پور پیش از این مستند «A157» را کارگردانی کرده که عنوان بهترین مستند سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر را از آن خود کرده است.