هنروتجربه: فهرست فیلم‌های ایرانی پذیرفته شده در بخش جشنواره جشنواره‌ها سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر تکمیل شد.

به گزارش ستاد خبری سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر، در بخش جام جهان نما یا همان جشنواره جشنواره‌ها در کنار آثاری از دیگر کشورها فیلم های ایرانی «درساژ» ساخته پویا بادکوبه، «راه رفتن روی سیم» ساخته احمدرضا معتمدی و «هندی و هرمز» ساخته عباس امینی پذیرفته شده و در سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر به نمایش درمی‌آیند.

از بین این آثار برخی اولین نمایش جشنواره‌ای خود را پیش از این در ایران داشته اند و برخی دیگر نیز اولین رونمایی خود را در جشنواره های خارجی چون برلین تجربه کرده اند.

فیلم های خارجی بخش جشنواره جشنواره‌ها»نیز نوعی خانواده، غول، مربی زندگی، معجزه، فراموشی می‌سراید، روزی روزگاری در نوامبر، غرش، رستاخیز، هرگز ترکم نکن، حفار، آن سوی واژه ها هستند.

در بخش «نمایش‌های ویژه: دنیای ما» سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر که امسال به بخش‌های جشنواره اضافه شده‌ است، نیز فیلم‌های خارجی «شور متحد»، «نادیده» و «زندگی در گذشته پیش رو» به نمایش در می‌آید.

فیلم «شور متحد» به کارگردانی فردریک اوبورتین محصول سال ۲۰۱۴ فرانسه است.«شور متحد» ماجرای گروهی از جوانان مستقل و پرشور اروپایی است که برای جامه عمل پوشاندن به یک پروژه جاه‌طلبانه گرد هم آمدند؛ فدراسیون بین‌المللی فوتبال (فیفا)..

«نادیده» به کارگردانی نیکولاس پوئنزو محصول آرژانتین، فرانسه، شیلی در سال ۲۰۱۷ است.فیلم «نادیده» بخشی از زندگی پرفراز و نشیب یک زوج را تصویر می کند.

«زندگی در گذشته پیش رو» به کارگردانی سوزان کوسرا دیگر فیلم این بخش و محصول آمریکا سال ۲۰۱۸ است.جف بریجز بازیگر برنده اسکار در این اثر تفکر اصیل درباره ماهیت وجودی و چالش‌های زیست‌محیطی را که با آنها دست‌به‌گریبان هستیم به تصویر کشیده است.

کوسرا مستند «جان زندگی» را با حضور ریچارد داوکینز کارگردانی، فیلمبرداری، تدوین و تهیه کرد که موفق به دریافت جایزه‌های مختلف شد و در سال ۲۰۱۵ هم فیلم‌برداری «شیرفروش» را بر عهده داشت.