هنروتجربه: هفته فیلم فرانسه با حضور میشل فرودون از ۲۷ تا ۲۹ فروردین ماه با نمایش شش فیلم در سالن سینما تک موزه هنرهای معاصر برگزار می‌شود.

آیین گشایش هفته سینمای فرانسه روز دوشنبه ۲۷ فروردین ماه ساعت ۱۴:۳۰ با حضور علی محمد زارع رییس موزه هنرهای معاصر تهران و فرانسوآ سنمو سفیر فرانسه در ایران برگزار می‌شود.

این برنامه با نمایش فیلم «کودک وحشی» ساخته‌ فرانسوا تروفو محصول سال ۱۹۷۰ به مدت ۸۴ دقیقه و با همکاری سفارت فرانسه در ایران، انستیتو فرانسه و مرکز زبان فرانسه تهران در محل سینماتک موزه هنرهای معاصر آغاز می‌شود.

هم‌چنین روز دوشنبه ۲۷ فروردین ماه ساعت ۱۶:۳۰ فیلم «اوقات تابستانی» به کارگردانی الیویه آسایاس محصول سال ۲۰۰۸ به مدت ۱۰۰ دقیقه به نمایش در می‌آید.

در ادامه هفته فیلم فرانسه روز سه شنبه ۲۸ فروردین ساعت ۱۴:۳۰ «فیلم خاموشی دریا» به کارگردانی ژان- پیر ملویل محصول سال ۱۹۴۹ به مدت ۸۶ دقیقه و ساعت ۱۶:۳۰ فیلم «سرزمین ناشنوایان» به کارگردانی نیکولا فیلیبر محصول سال ۱۹۹۲ به مدت ۹۹ دقیقه و روز چهارشنبه ۲۹ فروردین ساعت ۱۴:۳۰ فیلم «جیب بر» به کارگردانی روبر برسون محصول سال ۱۹۵۹ به مدت ۷۹ دقیقه و ساعت ۱۴:۳۰ فیلم «مردی که فریاد می زند» به کارگردانی محمد صالح هارون محصول سال ۲۰۱۰ به مدت  ۹۲ دقیقه به نمایش در می آید. فیلم ها به زبان فرانسه و با زیرنویس فارسی نمایش داده می شوند.

 ژان میشل فرودون سردبیر سابق مجله‌ «کایه‌ دو سینما» طی سه روز در برنامه‌ای ویژه در سینماتک موزه هنرهای معاصر تهران به درونمایه‌ «انتقال دانش» خواهد پرداخت.او گزینش فیلم‌ها را بر عهده گرفته و شخصا در زمان نمایش آن‌ها، جهت معرفی فیلم‌ها و اداره جلسه نقد و بررسی با مخاطبان حضور دارد.این سومین سال متوالی است که این منتقد برای برگزاری برنامه‌ای سینمایی به ایران سفر می‌کند و مهمان سینماتک است.