هنروتجربه: فیلم سال ۱۹۷۵ پیتر ویر با نام «پیک‌نیک در هنگینگ راک» اثری است که اغلب از آن به عنوان منبع الهام فیلم‌سازان متعددی یاد شده است؛ مثلاً سوفیا کوپولا که برای خلق فیلم‌هایش «خودکشی دخترها» و «ماری آنتوانت» وامدار آن است.

علاوه بر کوپولا، دِیمِن لیندِلاف هم از این فیلم به عنوان الهام‌بخش فصل دوم مجموعه تلویزیونی «بازماندگان» یاد کرده است. از این رو علاقه‌مندان به‌شدت کنجکاو این موضوع شده‌اند که کمپانی آمازون اواخر امسال چگونه یک سریال چندقسمتی را بر اساس «پیک‌نیک در هنگینگ راک» ساخته و عرضه خواهد کرد.

در اولین تیزری که از این مجموعه در فضای مجازی منتشر شده، چندان فرصتی برای پی بردن به حال‌وهوای این مجموعه در اختیار علاقه‌مندان قرار نگرفته است. فقط صحنه‌های کوتاهی به هم کات می‌خورند و راوی از معمای ناپدید شدن سه زن و یک معلم در روز ولنتاین ۱۹۰۰ می‌گوید. البته شکی نیست که لاریسا کاندِرِیکی سبک متمایز خودش را دارد؛ کسی که برای سریال‌هایی چون «لژیون»، «بهتر است با سال تماس بگیرید» و اخیراً «قدرت» شناخته می‌شود.

در مجموعه «پیک‌نیک در هنگینگ راک» ناتالی دورمر بازی کرده است که همه او را با نقشش در «بازی تاج‌وتخت» می‌شناسند. یائل استون، لی‌لی سالیون، مدلین مدن، روبی ریس و سامارا ویوینگ از دیگر بازیگران این سریال هستند که طبق اعلام آمازون از ۲۵ ماه مه (۴ خرداد) نمایشش آغاز خواهد شد.

نسخه ترمیم‌شده فیلم کلاسیک پیتر ویر در سی‌وششمین جشنواره جهانی فیلم فجر روی پرده می‌رود.

  • پلی‌لیست