هنروتجربه: سینماهای هنروتجربه علاوه بر تهران در شهرستان‌ها با اکران و برگزاری جلسات نقد وبررسی به نمایش و تحلیل آثار این گروه سینمایی می‌پردازند. سینما طلوع شهرستان فومن از آذرماه امسال اکران فیلم‌های هنروتجربه را شروع کرد و تاکنون آثاری چون «بزم رزم»، «برگ جان»، «هجوم»، «پریناز» و «کله سرخ» و… در این شهرستان به نمایش در آمده است. با حمیدثابت مدیر سینما طلوع فومن درباره اکران فیلم‌های هنروتجربه در این شهر صحبت کرده و از میزان استقبال و موفقیت این طرح جویا شدیم.

حمیدثابت درباره طرح  اکران آثار سینمایی در روز چهارشنبه هر هفته در فومن به خبرنگار سایت هنروتجربه گفت: «تا پیش از سینما طلوع تنها سینمای موجود در استان گیلان سینمای خاتم الانبیا شهر گیلان بود که به اکران آثار سینمایی می‌پرداخت اما ما با همکاری و پیگیری «کانون فرهنگی فرهت» که به همت جوان تحصیل‌کرده و علاقمند سینما ایجاد شده به اکران آثار هنروتجربه اقدام کردیم.»

او ادامه داد: «امروز تنها سینمایی که آثار هنروتجربه را در گیلان نمایش می‌دهد سینمای فومن است. ما این طرح را شروع کردیم و در این مدت عواید آن خوب است و امیدواریم در سال آینده با پیگیری و تبلیغات بیشتر این طرح موفق‌تر شده و استقبال از آن بیشتر شود. ما از ابتدای سال ۹۷ برنامه اکران نوروز را شروع کرده‌ایم و به طور منظم آن را دنبال می‌کنیم. آثار هنروتجربه فیلم‌های خاصی است که نیاز بیشتری به فرهنگ و اشراف به موضوع دارد.»

ما این طرح را شروع کردیم و در این مدت عواید آن خوب است و امیدواریم در سال آینده با پیگیری و تبلیغات بیشتر این طرح موفق‌تر شده و استقبال از آن بیشتر شود. ما از ابتدای سال ۹۷ برنامه اکران نوروز را شروع و به طور منظم آن را دنبال می‌کنیم. آثار هنروتجربه فیلم‌های خاصی است که نیاز بیشتری به فرهنگ و اشراف به موضوع دارد

مدیر سینما طلوع فومن درباره اکران فیلم‌های هنروتجربه در این شهر عنوان کرد: «ما سعی کردیم حرکتی را در استان گیلان شروع کنیم. امروز از رودبار و رشت مخاطبان به فومن می‌آیند و برای تماشای این فیلم‌ها زحمت زیادی متحمل می‌شوند. من به ادامه اکران این آثار و استقبال مخاطبان خوشبین هستم و تلاش خودم را می‌کنم امیدوارم فرماندار و مسئولان ارشاد در منطقه هم بیشتر با ما همراهی کنند. آن‌ها باید در قبال تنها سینمای شهر و اکران این آثار توجه بیشتری نشان دهند و مردم را برای آمدن به سینما تشویق و ترغیب کنند. علاقه دارم هنروتجربه در سطح گیلان جا بیافتد.»

او در مورد برنامه‌های آینده این سینما هم توضیح داد: «درحال حاضر نشست نقد و بررسی در فومن برگزار نمی‌شود. ما با راه‌اندازی تبلیغات محلی و گروه‌های تلگرامی ومجازی در حال تبلیغات و جا انداختن اکران این آثار هستیم. درصدد هستیم تا بتوانیم شرایطی را برای جلسات نقد و برسی فراهم و فیلم‌ها را با حضور عوامل آن نقد و بررسی کنیم.»