هنروتجربه: نویسنده و کارگردان کلمبیایی سیرو گِرا از آن فیلم‌سازان نابغه‌ای است که اولین فیلمش را در سن ۲۳ سالگی با عنوان «سایه‌های سرگردان» (۲۰۰۴) ساخت.

او که تا امروز با فیلم‌هایش در بخش‌های «نوعی نگاه» و «دوهفته کارگردانان» جشنواره کن حاضر شده است، در سال ۲۰۱۵ با تحسین‌شده‌ترین فیلمش «آغوش ابلیس» نامزدی اسکار بهترین فیلم خارجی‌زبان را به دست آورد و به اولین فیلم‌ساز کلمبیایی بدل شد که چنین موفقیتی را کسب می‌کند.

سیرو گِرا فیلم جدیدش «پرندگان مهاجر» را با همکاری کریستینا گالِگو کارگردانی کرده است که تهیه‌کننده اجرایی و تدوین‌گر «آغوش ابلیس» هم بود. «پرندگان مهاجر» در کلمبیای دهه ۱۹۷۰ می‌گذرد که تقاضای ماری‌جوانا به‌سرعت در حال افزایش بود و کشاورزان سریع دست به کار می‌شدند تا کار و کاسبی برای خودشان به‌هم بزنند. به هر حال در این بازار جدید دادوستد مواد مخدر بود که خانواده‌ها مزایای ثروت و قدرت را کشف کردند و تأثیر فاسدکننده‌شان به اعمال خشونت‌بار و تراژیکی انجامید.

فهرست فیلم‌های جشنواره کن هنوز کامل اعلام نشده است و برخی بر این باورند که «پرندگان مهاجر» می‌تواند یکی از آثار باقی‌مانده این دوره از جشنواره کن باشد. در هر صورت، هنوز تاریخ نمایش عمومی برای این فیلم اعلام نشده ولی اولین پیش‌پرده/ تریلر آن به‌تازگی در فضای مجازی منتشر شده است.

  • پلی‌لیست