هنروتجربه: شماره نهم از دوره جدید ماهنامه هنروتجربه ویژه اردیبهشت ۹۷ با تصویری از چهار کارگردان فیلم کوتاه که آثارشان در اکران نوروزی هنروتجربه در حال نمایش است، منتشر شد.

در این شماره مطالبی از امیرحسین علم‌الهدی با عنوان «سینمای هنروتجربه و کارکردهای آن» و الکساندر سوکوروف فیلم‌ساز شهیر روس با «آینده سینما در دستان نویسندگان است» منتشر شده است. گزارشی نیز از اتفاقات اسفند و فروردین هنروتجربه و سالن اختصاصی این گروه در سینما فرهنگ ارائه شده است.

بخشی از این شماره به مطالبی درباره زنده‌یاد لوون هفتوان اختصاص دارد.خسرو معصومی، پرویز جاهد، ژاله صامتی، لیلا زارع، امیرحسین رستمی و مزدک میرعابدینی یادداشت‌هایی درباره زنده‌یاد لوون هفتوان نوشته‌اندو  همچنین در این پرونده گفت‌وگویی با لوون هفتوان به چاپ رسیده است.

عزیزالله حاجی مشهدی، رویا فتح الله‌زاده، منوچهر دین پرست، علیرضا نراقی و ساسان گلفر درباره «کوپال»، بهرنگ ملک‌محمدی، مرضیه ریاحی، مصطفی یوسف‌زاده، سحرعصرآزاد، عباس اقلامی، شادی حاجی مشهدی، آزاده کفاشی درباره فیلم‌های کوتاه «شب تولد»، «روتوش»، «هنوز نه» و «وقت ناهار»، عزیزالله حاجی مشهدی، آزاده کفاشی و عباس اقلامی درباره «پاپ»، شهرام اشرف ابیانه، خدایار قاقانی، عباس اقلامی و آزاده کفاشی درباره «دژاوو»، حمیدرضا گرشاسبی، آیدا مرادی آهنی و رضا صائمی درباره «صحنه‌هایی از زندگی یک کارگاه»، رویا فتح الله‌زاده و مهگان فرهنگ درباره «قلب سیمرغ»، ایلیا محمدی نیا و علی اصغر کشانی درباره «کله سرخ»، شهرام اشرف ابیانه و ایلیا محمدی نیا درباره «پیرمردو دریا»، ساسان گلفر و فریبا اشوئی، درباره «برداشت دوم از قضیه اول»، حمیدرضا گرشاسبی و رضاحسینی درباره «خوان بی‌خوان»، نداقوسی درباره «دختر،پدر، دختر»» مطالب و نقدهایی نوشته‌اند.

در این شماره هم‌چنین نگاه‌هایی به فیلم «سربازان پیاده نظام» ادوارد زوییک ، فیلم «مرد سوم» و «گزارش یک قتل» آمده است. نیوشا صدر نیز درباره کتاب «گروتسک» فیلیپ تامسن یادداشتی نوشت.

از گفت‌وگوهای منتشر شده در این شماره نیز می‌توان به گفت‌وگو با کاوه مظهری، امیدشمس،  بهمن ارک و آرین وزیردفتری درباره فیلم‌های کوتاه «روتوش»، «شب تولد»، «حیوان» و «هنوز نه»، رایانصیری «دژاوو»و محمد آفریده درباره سینما و فیلم کوتاه اشاره کرد.
شماره نهم مجله هنروتجربه هم اکنون در کیوسک‌ها مطبوعاتی و مراکز ارایه محصولات فرهنگی در دسترس علاقه‌مندان است.