هنروتجربه: گادفری چشایر منتقد آمریکایی با اشاره به این که کتابش درباره سینمای ایران در مراحل پایانی نگارش قرار دارد، ابراز امیدواری کرد این کتاب در ایران نیز به چاپ برسد.

گادفری چشایرعضو انجمن ملی منتقدین سینمای آمریکا و رییس پیشین حلقه منتقدین به ایسنا گفت: «کتاب سینمای ایران در تابستان به پایان می‌رسد و برای چاپ در آمریکا آماده می‌شود و خیلی دوست دارم بتوانم آن را در ایران نیز منتشر کنم. »

او توضیح داد: «این کتاب با عنوان «‌در زمان کیارستمی: نوشته‌هایی درباره سینمای ایران» ماحصل تجربه من از سینمای ایران طی این سال‌هاست که شامل سفرهایم به ایران و مقالاتی است که در طول مدت اقامتم در ایران نوشتم، مروری بر تاریخ سینمای ایران از ابتدا تا به امروز و بخش بزرگی ویژه سینمای کیارستمی نیز در کتاب خواهد آمد. همچنین بخشی نیز شامل مقاله‌هایی است که درباره جنبه‌های گوناگون سینمای ایران و شخصیت‌ها نوشتم، به عنوان مثال مصاحبه‌ای با ابراهیم گلستان در انگلستان انجام داده‌ام و با او درباره فروغ فرخزاد و خلق فیلم «خانه سیاه است» صحبت کردم و همچنین مصاحبه‌ای با بهرام بیضائی و از این دست مقالات که فکر می‌کنم برای خوانندگان جذاب باشد. بخشی نیز به دیگر کارگردانان ایرانی اختصاص یافته و در کل کتاب حجیمی خواهد شد که شامل بخش‌های متنوعی است.»

او درباره جشنواره جهانی فجر نیز توضیح داد: «جشنواره امسال را دوست داشتم چون سال گذشته بیشتر برای بزرگداشت عباس کیارستمی به ایران آمده بودم و زمان زیادی برای آن گذاشتم و در نهایت تنها توانستم دو فیلم ببینم اما خیلی خوشحالم که امسال حدود ۱۴ فیلم دیدم که از میان آن‌ها فیلم‌های «مغزهای کوچک زنگ زده» ساخته هومن سیدی، «مارموز» از کمال تبریزی و «به وقت شام» ساخته ابراهیم حاتمی کیا مورد علاقه من بودند.»

گادفری چشایر متولد ۱۹۵۱ میلادی، منتقد و نویسنده سینمایی و یکی از بنیانگذاران اصلی مجله معروف «اسپکتر» در سال ۱۹۷۸ است. چشایر که پیش از این رئیس حلقه منتقدان سینمایی نیویورک بود، یکی از علاقه‌مندان و متخصصان سینمای ایران و به‌ویژه عباس کیارستمی است و تا کنون در دو مستند «عباس کیارستمی: هنر زندگی» ساخته «پت کالینز» و «فرگوس دالی» (۲۰۰۳) و «عباس کیارستمی: یک گزارش» ساخته بهمن مقصود لو (۲۰۱۳) نیز حضور داشته است و در طول سالیان مقالات متعددی درباره سینمای ایران نوشته است.

او هم‌چنین در فیلم مستند «درباره فروشنده» به کارگردانی وحید صداقت و تهمینه منزوی که این روزها در گروه هنروتجربه درحال اکران است نیز حضور داشت. این مستند روایتی مستند از شکل‌گیری ایده و فیلم‌نامه، تا آخرین مراحل ساخت فیلم «فروشنده» هفتمین اثر اصغر فرهادی است.