هنر و تجربه: جان وو پس از زمانی بیش از یک دهه که خودش را مشغول ساخت درام‌های تاریخی و حماسی کرده بود، دوباره فیلم اکشنی را به کارنامه‌اش افزوده است که بازسازی فیلم ژاپنی مطرحی با عنوان «شکار تبهکار»/ Manhunt محصول ۱۹۷۶ است.

«شکار تبهکار» به عنوان جدیدترین اثر جان وو سال گذشته در بخش خارج از مسابقه جشنواره بین‌المللی فیلم ونیز روی پرده رفت و با نظرها و نقدهای متفاوتی روبه‌رو شد. اما در کل خیلی‌ها طراحی صحنه و فصل‌های اکشن پیچیده و بامزه وو را ستودند. جان وو این فیلمش را به ستاره فیلم اریژینال تقدیم کرده است که یکی از بازیگران محبوبش بود با نام کِن تاکاکورا؛ هنرمندی که در سال ۲۰۱۴ درگذشت.

داستان درباره یک وکیل چینی است که پس از این‌که پاپوشی برایش دوخته می‌شود و به اتهام سرقت، قتل و تجاوز تحت تعقیب قرار می‌گیرد، با یک کارآگاه ژاپنی همراه می‌شود تا جنایتکاران واقعی را به دام بیندازد و از آن‌ها انتقام بگیرد. جان وو که این فیلم را بازگشتی به سبک اریژینال خود دانسته است می‌گوید: «هیجان‌انگیز است چون بازگشت به دنیای اکشن خیلی خوب است! راستش را بخواهید بجز اکشن هم چیزهای زیادی در فیلم یافت می‌شوند؛ از یک داستان انسانی بگیرید تا کلی لحظه و صحنه رمانتیک.»

  • پلی‌لیست