هنروتجربه: فیلم سینمایی «رفتن» به کارگردانی نوید محمودی از چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ماه در سینماهای هنروتجربه شروع به اکران می‌کند.

«رفتن» قرار بود اسفند ماه در سینماهای گروه هنروتجربه به نمایش درآید که به دلیل پیش آمدن مشکلات فنی، اکران آن به تعویق افتاد و پس از رفع مشکلات فنی از ۱۹ اردیبهشت اکران می‌شود.

«رفتن» اولین فیلم سینمایی نوید محمودی در مقام کارگردان است که تهیه‌کنندگی آن را جمشید محمودی برعهده دارد. این فیلم تاکنون در جشنواره‌ای بین‌المللی متعددی از جمله بوسان کره جنوبی، تسالونکی یونان، تالین استونی، بریزبن استرالیا، مراکش مراکش، کرالا هند، داکا بنگلادش، پونا هند، یشوانت هند، گوتنبرگ سوید، پورتلند امریکا، ویسکانسین امریکا، میدلیست امریکا و … حضور داشته و موفق به کسب دو جایزه از جشنواره بوسان و مراکش شده است.

 «رفتن» روایت‌گر داستان عشقی است که در پیچ و تاب رسیدن و نرسیدن در غبار گم می‌شود، قصه‌ عشقی که از همه‌چیز غیر از معشوق رنج می‌بیند، رفتن قصه درد است، درد خانه به دوشی، درد مهاجرت.

نوید محمودی در یاداشتی درباره فیلم می‌نویسد:«همیشه رفتن ها دلیل رسیدن به آرامش است دلیل رهایی است دلیل به آینده رسیدن است.«رفتن» قصه آدم‌هایی است که تلاش دارند از ترس جنگ فرار کنند و به آرامش برسند. برای رهایی از جنگ به سپر و بی سلاح به جنگ دریا می‌روند و برای رهایی دل به دریا می‌زنند.»

رضا احمدی، فرشته حسینی، بهرنگ علوی، نازنین بیاتی، مسعود میرطاهری، سینا سهیلی، محفوظ محمودی، افشین اخلاقی، بشیر احمد نیکزاد، امیر حسین بابائیان، محمد امین صاحب زاده، کاظم علیزاده و با حضور شمس لنگرودی در این فیلم نقش آفرینی دارند.فیلم «رفتن» محصول مشترک ایران و افغانستان است.برادران محمودی پیش از این «فیلم چندمتر مکعب عشق» را تهیه و کارگردانی کرده‌اند.