هنر و تجربه: اد هریس در طول فعالیت‌های ۴۲ ساله خود به عنوان بازیگر با فیلم‌سازان بزرگی در صنعت فیلم‌سازی همکاری کرده است از جمله جیمز کامرون، ران هاوارد، دیوید کراننبرگ، دارن آرونوفسکی و… اما به‌تازگی مشخص شده است که او فرصت‌های بزرگی را هم از دست داده است.

او در گفت‌وگویی تازه با «لس‌آنجلس تایمز» به این موضوع اشاره کرده است که خود استنلی کوبریک مستقیم با او تماس گرفت و نقش مسئول آموزش سربازان در «غلاف تمام فلزی» را به او پیشنهاد کرد. هریس این پیشنهاد را رد کرد و امروز تعجبی ندارد که این تصمیم خود را یکی از بزرگ‌ترین افسوس‌های فعالیت‌های حرفه‌ای خود می‌داند.

او در ادامه افزوده است: «آر. لی ارمِی فوق‌العاده این نقش را ایفا کرد و تردید دارم که می‌توانستم به این خوبی بازی کنم. اما همیشه این سؤال را از خودم می‌پرسم که آن شب با خودت چه فکری کرده بودی؟ حتماً حال خوبی نداشتم که چنین تصمیم احمقانه‌ای گرفتم.»

جالب است بدانید که در آن زمان، اد هریس نقش‌هایی را در فیلم‌های «شیفت شب» (جاناتان دمی) و «مکان‌هایی در قلب» (رابرت بنتن) بازی کرده بود و کوبریک هم کلاسیک‌هایی مانند «۲۰۰۱: یک ادیسه فضایی»، «پرتقال کوکی»، «بری لیندن» و «تلألؤ» را در کارنامه داشت. با این تفاسیر واقعاً جالب است که هریس چنین تصمیمی را گرفته است و نمی‌شود گفت با خودش چه فکری کرده بود!

  • ایندی‌وایر