هنروتجربه: بنیسیو دل تورو امسال با درام «سیکاریو: روز سولدادو» به نویسندگی تیلر شریدن و کارگردانی استفانو سولیما به سینماها برمی‌گردد؛ دنباله‌ای بر «سیکاریو»ی دیدنی دنی ویلنو درباره کارتل مواد مخدر مکزیک که در آن دل تورو یک بار دیگر در کنار جاش برولین قرار گرفته است.

البته دل تورو و برولین در بلاک‌باستر «انتقام‌جویان: جنگ ابدیت» نیز همبازی‌اند؛ موضوعی که ظاهراً هیچ‌کدام در جریان فیلم‌برداری «سیکاریو۲» از آن خبر نداشتند. به هر حال دل تورو در گفت‌وگوی تازه‌ای با «ایندی‌وایر» چنین از علاقه‌مندی‌اش به سینما می‌گوید: «من با عشق سینما بزرگ شدم و همه فیلم‌ها را تماشا می‌کنم؛ از همه کشورها و سراسر جهان. به نظرم فیلم‌ها و سینما از بین نخواهد رفت. خود من خیلی کم تلویزیون تماشا می‌کنم.»

همان طور که می‌دانید دل تورو ریاست هیأت داوران بخش نوعی نگاه جشنواره کن ۲۰۱۸ را هم بر عهده دارد. این اتفاق در حالی روی داده است که او در سال ۲۰۱۰ یکی از اعضای هیأت داوران بخش مسابقه به ریاست تیم برتن بود و در کنار سینماگرانی چون کیت بکینسیل بازیگر و الکساندر دسپلات آهنگ‌ساز قرار گرفته بود. او در این خصوص می‌گوید: «من داستان‌هایی شنیده‌ام، از این‌که در دهه ۱۹۷۰ داوران با هم دعوا می‌کردند و… اما ما فیلم‌ها را تماشا و درباره‌شان صحبت کردیم و نظرهای همدیگر را شنیدیم. از هجده فیلمی که دیدیم همه خوب بودند. بعضی از آن‌ها فوق‌العاده بودند و برخی شبیه فیلم‌هایی که پیش از آن دیده بودیم. اما در کل خوش گذشت.»

  • ایندی‌وایر