هنر و تجربه: جیک جیلنهال نقش لئونارد برنستین آهنگ‌ساز «در بارانداز» و «داستان وست ساید» را در «آمریکایی» بازی می‌کند که پروژه سینمایی جدید کری فوکوناگا در مقام تهیه‌کننده و کارگردان است.

کمپانی تولیدی «ناین استوریز» که متعلق به این بازیگر نامزد اسکار برای «کوهستان بروک‌بک» است، تهیه‌کننده این درام زندگی‌نامه‌ای خواهد بود و «بورن استودیوز» هم سرمایه‌گذار آن است. فروش حقوق بین‌المللی فیلم در بازار فیلم کن در ماه آینده عرضه خواهد شد و فیلم‌برداری از فصل پاییز شروع می‌شود.

برنستین متولد ماساچوست و فارغ‌التحصیل از هاروارد، فقط ۲۵ سال داشت که به عنوان دستیار رهبر ارکستر فیل‌هارمانیک نیویورک انتخاب شد و بعداً یازده سال به عنوان رهبر گروه موسیقی آن‌جا فعالیت کرد. برنستین در طول فعالیت‌هایش یازده بار با اجراهای پخش‌شده‌اش از تلویزیون برنده جوایز امی شد و در سال ۱۹۸۵ هم جایزه گرمی دستاورد یک عمر را به دست آورد. او با تصنیف موسیقی متن «در بارانداز» نامزدی اسکار را تجربه کرد تا این‌که پنج روز پس از بازنشستگی از رهبری گروه موسیقی‌اش در اکتبر ۱۹۹۰ در سن ۷۲ سالگی درگذشت.

این پنجمین فیلم فوکوناگا خواهد بود که با فیلم قبلی‌اش «جانوران بی‌سرزمین» (۲۰۱۵) به جشنواره ونیز رفته بود. او در این مدت کارگردانی اولین فصل از سریال موفق «کارآگاه حقیقی» را برای اچ‌بی‌او انجام داد و سریال هشت قسمتی «مجنون» را هم برای نتفلیکس ساخته است که تابستان ۲۰۱۸ به نمایش درمی‌آید و جونا هیل و اما استون نقش‌های اصلی آن را بازی کرده‌اند.

  • ایندی‌وایر