هنر و تجربه: جنجال‌های مربوط به هاروی واینستین همچنان ادامه دارد و انگار تازه همه احساس راحتی کرده‌اند تا از ناگفته‌ها و پشت‌پرده‌های این غول سابق عرصه فیلم‌سازی بگویند!

اما یکی از جدیدترین اخبار منتشرشده که به‌کل با موج قالب خبرها پیرامون واینستین و سوءاستفاده‌های او از زنان تفاوت دارد، درباره تلاش او برای اخراج پیتر جکسن از سه‌گانه «ارباب حلقه‌ها» و جایگزین کردنش با کوئنتین تارانتینو است! بر اساس آن‌چه ایان ناتان در کتاب جدیدش آورده است و «گاردیئن» گزارشی بر اساس آن تنظیم کرده است، واینستین اصرار داشت که «ارباب حلقه‌ها» نه در قالب یک سه‌گانه بلکه یک فیلم بلند ساخته شود و بر این باور بود که جکسن دوازده میلیون دلار را برای پیش‌تولید چند فیلم به هدر داده بود.

کن کامینز تهیه‌کننده‌ای که برای واینستین کار می‌کرد، درباره تهدید جکسن که در آن زمان کارگردان چندان شناخته‌شده‌ای نبود چنین توضیح می‌دهد: «هاروی با او این طور برخورد کرد که یا کاری را انجام می‌دهی که من می‌گویم یا جایی در این پروژه نداری و من کوئنتین را برای کارگردانی این پروژه آماده می‌کنم.» جکسن هم با ارائه یادداشتی از سوی جک لِچنِر که به سال ۱۹۹۸ برمی‌گردد، این روایت را تأیید کرده است و گفته که این مسئول وقت بخش پیش تولید کمپانی میراماکس او را به رویکردی رادیکال‌تر در روایت داستان «ارباب حلقه‌ها» در یک فیلم دعوت کرده بود.

  • پلی‌لیست