هنروتجربه: کمپانی «فوکس فیچرز» بازار جشنواره کن ۲۰۱۸ را با خرید حقوق پخش جهانی فیلم افتتاحیه جشنواره کن یعنی «همه می‌دانند» به کارگردانی اصغر فرهادی و با بازی‌های خاویر باردم و پنه‌لوپه کروز به راه انداخت.

این ملودرام اسپانیایی‌زبان قرص و محکم شب گذشته نمایشی موفقیت‌آمیز را در جشنواره کن تجربه کرد و با این‌که منتقدان مخالف خودش را دارد اما بر خلاف اخبار یکی‌دو روز گذشته در نهایت به نتفلیکس نرسید و فوکس فیچرز توانست پخش فیلم را به دست بگیرد.

باردم و کروز در حالی شب گذشته و در جریان مراسم افتتاحیه بر فرش قرمز قدم زدند که شبی پرستاره با حضور ستارگان فرانسوی، از بازیگر «پی‌پرو خله»ی ژان‌لوگ گدار یعنی آنا کارینا گرفته تا ایزابل آجانی را به خود دید. آجانی هیأت داوران بخش اصلی به ریاست کیت بلانشت را معرفی کرد تا در ادامه، بلانشت با مارتین اسکورسیزی به طور رسمی آغاز به کار جشنواره کن ۲۰۱۸ را اعلام کنند.

«همه می‌دانند» شانس تصاحب جوایز این هیأت داوران را دارد و به‌خصوص باردم و کروز از این شانس برخوردارند؛ و البته اسپانیا می‌تواند این فیلم را به عنوان نماینده رسمی خود به بخش اسکار بهترین فیلم خارجی‌زبان سال آینده معرفی کند. کمپانی فوکس فیچرز حقوق پخش این درام خانوادگی آدم‌ربایی‌محور را در ایالات متحده، کانادا، بریتانیا، استرالیا، نیو زیلند، آفریقای جنوبی، هند و برخی دیگر از کشورهای آسیایی و خاورمیانه (بجز ایران) به دست آورده است. این کمپانی سال گذشته حقوق نمایش فیلم در اسپانیا را به دست آورده بود.

  • ایندی‌وایر