هنروتجربه- رضا حسینی: امروز اولین نمایش عمومی جدیدترین فیلم ژان‌لوک گدار با عنوان «کتاب تصویر»/ The Image Book در جشنواره فیلم کن روی می‌دهد اما هنوز اطلاعات چندانی درباره این فیلم در دسترس نیست!

البته سایت «پلی‌لیست» چند روز پیش اولین پیش پرده/ تیزر فیلم را عرضه کرد ولی باز هم علاقه‌مندان چندان چیزی از داستان و دنیای فیلم دست‌گیرشان نشد و با توجه به علاقه سال‌های اخیر این فیلم‌ساز فرانسوی بزرگ به آثاری به‌شدت انتزاعی و آبستره، واقعاً سخت است که دقیقاً بگوییم در اولین نمایش فیلم در کن چه اتفاقی روی خواهد داد و واکنش‌های احتمالی چه‌گونه خواهند بود.

موضوع جالب درباره «کتاب تصویر» این است که فارغ از کم‌وکیف اکرانش به‌زودی دستمایه یک نمایشگاه هنری قرار می‌گیرد که طبق پیش‌بینی‌ها در سراسر جهان برپا خواهد شد. به گزارش «ورایتی» و به گفته تهیه‌کنندگان فیلم از جمله فابریس آراگنو، «کتاب تصویر» به صورت نمایشگاهی هنری/ تعاملی برگزار می‌شود و تصاویر فیلم گدار در فضایی پانصد تا ششصد مترمربعی در برابر دید علاقه‌مندان قرار خواهند گرفت.

به گفته آراگنو «کسانی که به دیدن این نمایشگاه می‌روند مثل این است که در میان جنگلی از تصاویر و صداها قدم می‌زنند.» با وجود نمایش امروز «کتاب تصاویر» در جشنواره کن، هنوز تاریخ نمایش عمومی برای این فیلم اعلام نشده است.

  • پلی‌لیست