هنروتجربه: فیلم‌های‌ کوتاه «آرا» و «مثل بچه آدم» به بخش مسابقه چهل وششمین جشنواره هوئسکا در اسپانیا راه یافتند.

جشنواره فیلم هوئسکا یکی از سه جشنواره قدیمی و معتبر اسپانیا و یکی از جشنواره‌های مورد تایید آکادمی اسکار است و فیلم‌های برنده جایزه اصلی بخش‌های فیلم کوتاه بین‌الملل و فیلم کوتاه آمریکای لاتین، برای رقابت در مرحله انتخاب فیلم‌های کوتاه اسکار سال آینده به آکادمی علوم و هنرهای سینمایی معرفی خواهد شد.

دو فیلم کوتاه «آرا» به کارگردانی یوسف کارگر و «مثل بچه آدم» به کارگردانی آرین وزیردفتری به عنوان نمایندگان ایران در بخش مسابقه فیلم کوتاه بین‌الملل چهل و ششمین دوره این جشنواره با ۲۹ فیلم از فرانسه، لبنان، هلند، رومانی، سوئیس، کانادا، اتریش، نروژ، لهستان، آلمان، بلژیک، روسیه، مقدونیه، ایتالیا و … به رقابت می‌کنند.

برگزیدگان این بخش رقابتی جشنواره هوئسکا درنهایت شانس دریافت پنج جایزه بهترین فیلم کوتاه، بهترین انیمیشن کوتاه، بهترین فیلم اول، جایزه ارزش انسانی و جایزه تماشاگران جشنواره را خواهند داشت.

فیلم کوتاه «مثل بچه آدم» پیش از این برای رقابت در بخش سینه‌فونداسیون جشنواره کن انتخاب شده است و فیلم کوتاه «آرا» نیز با دریافت جایزه بزرگ جشنواره فیلم کوتاه بوسان پیش از این یک بار به آکادمی اسکار معرفی شده است و این فیلم کوتاه همچنین تنها نماینده ایران در جشنواره کراکوف لهستان است.. از آرین وزیردفتری هم اکنون فیلم کوتاه «هنوز نه» در گروه هنروتجربه در حال اکران است.

چهل وششمین جشنواره فیلم هوئسکا ۸ تا ۱۶ ژوئن(۱۸ خرداد تا ۲۶ تیر) در شهر هوئسکای اسپانیا برگزار خواهد شد.