هنروتجربه: فیلم‌های «باشو، غریبه کوچک» به کارگردانی بهرام بیضایی و «۲۴ فریم» آخرین ساخته زنده‌یاد عباس کیارستمی در بخش غیررقابتی جشن سینمای ایران جشنواره UCLA آمریکا به نمایش در می‌آید.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، افیلم «باشو غریبه کوپک»  از تولیدات سال ۱۳۶۴ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ساعت ۱۹:۳۰ روز ۲۹ اردیبهشت در سالن تئاتر بیلی‌وایدر این جشنواره حضور جهانی دیگری را تجربه می‌کند.این فیلم سال ۱۳۹۴ در سینماهای گروه هنروتجربه نمایش دوباره داشت.

بر اساس این گزارش، در بخش جشن سینمای ایران  «۲۴ فریم» زنده‌یاد عباس کیارستمی نیز به نمایش گذاشته می‌شود.

جشن سینمای ایران از ۸ تا ۲۹ اردیبهشت (۲۸ آوریل تا ۱۹ مه ۲۰۱۸)  از سوی مرکز آرشیو فیلم و تلویزیون دانشگاه UCLA کالیفرنیا برگزار می‌شود.

مرکز آرشیو فیلم و تلویزیون دانشگاه UCLA، دومین مرکز آرشیو تصویر متحرک در ایالات متحده پس از کتابخانه کنگره و بزرگ‌ترین آرشیو رسانه‌های دانشگاهی در جهان است. در این آرشیو فیلم‌ها جمع‌آوری و حتی ترمیم شده و به نمایش در می‌آید.

این مرکز بهترین منبع برای تحقیقات فیلم‌ها محسوب می‌شود و می‌توان در آن برنامه‌های عمومی آرشیو را در تئاتر بیلی‌وایلدر، روستای وستوود، لس‌آنجلس دید. علاوه بر این، فیلم‌هایی که مجوز از آرشیو دارند، در بسیاری از پروژه‌های قابل توجه در صفحه نمایش بزرگ، تلویزیون و سایر رسانه‌ها نیز به نمایش در آمده است.