هنر و تجربه: هنوز دوربین‌های فیلم جدید سایمن کینبرگ با عنوان «۳۵۵» شروع به کار و ضبط تصاویر فیلم نکرده‌اند که خیلی‌ها بر این باورند این فیلم یکی از بزرگ‌ترین پروژه‌های سینمایی است که در جشنواره کن ۲۰۱۸ عرضه شده است.

به هر حال در گام نخست، کمپانی «یونیورسال پیکچرز» حقوق نمایش فیلم در ایالات متحده را در بازار جشنواره کن با قراردادی بیست میلیون دلاری به دست آورد تا یکی از گران‌ترین فیلم‌های خریداری‌شده در تاریخ بازار کن لقب بگیرد. این فیلم پرستاره، پنج بازیگر زن سرشناسی را در خود دارد که این روزها به دلایل مختلف در کن حضور دارند: جسیکا چستین، لوپیتا نیانگو، فن بینگ‌بینگ، ماریون کوتیار و پنه‌لوپه کروز.

ظاهراً ایده اصلی «۳۵۵» برای چستین است و خالق مجموعه موفق «تصادم» یعنی تِرِسا ریبِک در حال نگارش فیلم‌نامه است و کینبرگ طبق برنامه آن را کارگردانی خواهد کرد. این فیلم‌ساز و چستین، پیش از این در اولین تجربه کارگردانی کینبرگ «افراد ایکس: فینیکس سیاه» با هم کار کرده بودند. هنوز جزییات داستانی از «۳۵۵» منتشر نشده است و فقط در همین حد می‌دانیم که عنوان فیلم به یک مأمور مخفی اشاره دارد که یکی از اولین مأموران مردمان ایالات متحده در جریان انقلاب آمریکا و جنگ‌های آن‌ها علیه ارتش آمریکا و بریتانیای کبیر در خلال سال‌های ۱۷۷۵ تا ۱۷۸۳ بود.

«۳۵۵» با بودجه‌ای ۷۵ میلیون دلاری یا کمی بیش‌تر تولید می‌شود و تا امروز در بازار کن ۲۰۱۸ دومین خرید بزرگ است؛ پیش از این نتفلیکس ۳۰ میلیون دلار صرف خرید فیلم انیمیشنی «جن بعدی»/ Next Gen کرده بود.

  • ایندی‌وایر