هنر و تجربه: هنوز اطلاعات زیادی درباره فیلم جدید رابرت اگرز در دست نیست اما تدوین‌گر فیلم به‌تازگی نکته مهمی را درباره آن افشا کرده است؛ این‌که «فانوس دریایی» به صورت سیاه‌وسفید و در قالب ۳۵ میلی‌متری فیلم‌برداری خواهد شد.

لوییز فورد که تدوین فیلم‌های موفقی چون «صدات درنیاد»، «اصیل‌ها» و فیلم قبلی اگرز یعنی «ساحره» را در کارنامه دارد، در گفت‌وگویی با مندی نیوز اطلاعات خود درباره این پروژه را برملا کرده است: «داستان در سال ۱۸۹۰ می‌گذرد و فیلم‌برداری به صورت ۳۵ میلی‌متری و سیاه‌وسفید انجام می‌شود که این روزها چنین خبری به گوش کسی نمی‌خورد. در واقع اغلب فیلم‌های سیاه‌وسفید به صورت رنگی فیلم‌برداری می‌شوند و سپس در مرحله پس از تولید سیاه‌وسفید می‌شوند.»

جدیدترین فیلم فورد «حیات‌وحش» نام دارد که توسط پل دِینو (بازیگر جوان تحسین‌شده) کارگردانی شده است؛ فیلمی که اوایل امسال در جشنواره ساندنس روی پرده رفت و در حال حاضر هم در جشنواره کن حضور دارد. رابرت پتینسن و ویلم دافو از بازیگران «فانوس دریایی» هستند که به عنوان «یک فانتزی ترسناک در دنیایی از اسطوره‌های دریانوردی» توصیف شده است. کمپانی «A24» پخش‌کننده فیلم است که پیش از این همین مسئولیت را در خصوص «ساحره» هم بر عهده داشت.

  • ایندی‌وایر