هنروتجربه: آیین دیدار مستند «ناپدید» به کارگردانی فرحناز شریفی شنبه ۲۹ اردیبهشت برگزار می‌شود.

موزه سینما ۲۹ اردیبهشت میزبان مراسم آیین دیدار مستند «ناپدید» است. این مراسم از ساعت ۲۰:۳۰ با حضور عوامل فیلم و جمعی از سینماگران و اهالی رسانه برگزار می‏‌شود.

مستند«ناپدید» بر اساس آگهی‌های گمشدگان در روزنامه‌های دهه چهل و پنجاه شکل گرفته‌است، البته به گفته کارگردان،این مستند با روایتی اپیزودیک و با ساختاری تجربی ساخته شده و فقط خودش را محدود به آگهی‌های گمشدگان نکرده‌است.

فرحناز شریفی در کارنامه‌اش کارگردانی «صدای ماه» ،«قسمت»،«ایران در اعلان»،«چهره غمگین من»،« ۲۱ آگهی استخدام»، «خاطرات انقلاب بهمن،عاشق لیلا» را دارد.او مستند«ناپدید» را در سال ۱۳۹۴ کارگردانی کرده‌است.

شریفی در یادداشتی درباره مستند «ناپدید» می‌نویسد:«گاهی می‌تواند به همین سادگی باشد. از خانه بیرون برویم و یادمان برود که برگردیم. نخواهیم برگردیم یا نتوانیم برگردیم. گاهی گم شدن، شیوه‌ایست برای ادامه زندگی. آن که گم می‌شود، آن چه گم می‌شود، جایی دیگر در زمانی دیگر پیدا می‌شود. اما آن که گم می‌کند و منتظر می‌ماند، گمشده در زمان است.»

در سکانسی از این مستند که اولین بار در بخش مستند جشنواره سی‌وپنجم فیلم فجر به نمایش درآمد،صابر ابر و پانته‌آپناهی‌ها حضور دارند.

«ناپدید»/ کارگردان،نویسنده فیلم‌نامه و تدوین: فرحناز شریفی – تصویربردار: محمدرضا جهان پناه – آهنگساز: فرشاد فزونی – طراحی صدا و صداگذار:مهرشاد ملکوتی – مشاور رسانه‌ای: مینا اکبری-گرافیست: فرهاد فزونی – عکاس: پریسا انواریان -تهیه کننده: احسان رسول اف – با حضور صابر ابر و پانته آ پناهی‌ها