هنروتجربه: کاترین ای. کولسن در طول فعالیت‌هایش در فیلم‌ها و مجموعه‌های تلویزیونی بی‌شماری بازی کرده است، اما همیشه با نقش لاگ لیدی در «تویین پیکس»، «تویین پیکس: با من بر آتش برو» و «تویین پیکس: بازگشت» شناخته می‌شود.

در این میان ریچارد گرین فیلم‌ساز که بارها و بارها با دیوید لینچ همکاری کرده است و در فیلم «جاده مالهالند» در نقش جادوگر بازی کرده، به‌تازگی از تولید مستند بلندی خبر داده است که بر اساس کولسن و شخصیت شمایلی لاگ لیدی ساخته خواهد شد. البته گرین برای تولید این مستند با عنوان «من کاترین، لاگ لیدی را می‌شناسم» کمپینی راه انداخته است تا سرمایه لازم برای شروع پروژه را جمع‌آوری کند.

در این مستند زندگی کاترین ای. کولسن (که چهار روز پس از پایان فیلم‌برداری نقشش در «تویین پیکس: بازگشت» به دلیل ابتلا به سرطان درگذشت) مورد کاوش قرار می‌گیرد و فراتر از نقش لاگ لیدی به جنبه‌های مختلفی از کارها و فعالیت‌های این سینماگر زن پرداخته خواهد شد از جمله این‌که او یکی از اولین زنانی بود که نامش در اتحادیه فیلم‌برداران بین‌المللی ثبت شد.

دیوید لینچ حمایت کامل خود از این مستند را اعلام کرده است و در گفت‌وگوهای فیلم حضور خواهد داشت. این دو برای اولین بار در سال ۱۹۷۱ با هم ملاقات کردند و کولسن در اولین تجربه کارگردانی لینچ یعنی «سرپاک‌کن» بازی کرد.

  • ایندی‌وایر