هنروتجربه: جوزفین دکر در سال ۲۰۱۴ با اولین نمایش دو فیلمش («روغن روی قفل» و «تو مهربان و دوست‌داشتنی بودی») در جشنواره برلین حسابی سروصدا کرد؛ و پس از آن به‌تدریج نامی با فیلم‌هایی مانند «مَدِلینِ مَدِلین» (که در ساندنس امسال روی پرده رفت)‌ برای خودش در سینمای مستقل دست‌وپا کرده است.

به گزارش ددلاین پروژه بعدی این فیلم‌ساز جوان و مطرح، «شرلی» نام دارد که به نویسنده مشهور ژانر وحشت شرلی جکسن می‌پردازد و الیزابت ماس و مایکل استالبرگ در آن بازی خواهند کرد. این پروژه بر اساس رمان سال ۲۰۱۴ سوزان اسکارف مِرِل به همین نام شکل می‌گیرد و فیلم‌نامه اقتباسی آن را سارا گابینز می‌نویسد.

دکر درباره این پروژه چنین توضیح داده است: «هیچ دو زن دیگری را پیدا نخواهید کرد که شخصیت‌های زن پرمایه و غنی بهتر از شرلی جکسن و سارا گابینز خلق کرده باشند. پس برای من مایه افتخارست که جادو و افسون این همکاران فوق‌العاده را به تصویر بکشم. از سوی دیگر بی‌صبرانه منتظرم تا ببینم الیزابت ماس چه‌طور روح زیبا اما رنج‌کشیده شرلی را بر پرده نقره‌ای جان می‌دهد یا مایکل استالبرگ چه‌طور شخصیت بی‌رحم و توأمان کاریزماتیک استنلی را می‌آفریند.»

هنوز تاریخ نمایش عمومی فیلم مشخص نیست اما به‌واسطه همکاری سه ستاره سینمای مستقل از حالا «شرلی» یکی از پروژه‌ها و فیلم‌های کنجکاوی‌برانگیز آتی خواهد بود.

  • پلی‌لیست