هنروتجربه: «پاپیون» جدید هرچه باشد به نظر نمی‌رسد مشتاقان زیادی داشته باشد؛ چون می‌دانیم که بازسازی کلاسیک فراموش‌نشدنی فیلمی به همین نام با هنرنمایی‌هایی داستین هافمن و استیو مک‌کویین است.

وقتی چارلی هانم (که البته بازیگر بدی هم نیست) برای ایفای نقش اصلی چنین بازسازی‌ای انتخاب شد، این طور به نظر آمد که صنعت فیلم‌سازی تلاش عجیبی می‌کند برای این‌که او را به ذائقه عمومی تحمیل کند! اما آن‌چه از اولین پیش‌پرده (تریلر) فیلم برمی‌آید این است که این نسخه از نظر داستانی تفاوت چندانی با فیلم سال ۱۹۷۳ به کارگردانی فرانکلین جی. شافنر ندارد.

همان طور که می‌دانید داستان درباره یک دزد گاوصندوق پاریسی (هانم) است که پاپوش قتل برایش دوخته می‌شود و در مستعمره‌ای وحشتناک زندانی می‌شود. او در آن‌جا با لوییز دیگا (رامی مالک) آشنا می‌شود که یک کارگر جانی است و قرار می‌شود راهی برای فرار او پیدا کنند. این فیلم اولین نمایش جهانی‌اش را در جشنواره بین‌المللی تورنتو ۲۰۱۷ پشت سر گذاشت و حالا قرارست در پایان تابستان نمایش عمومی‌اش را تجربه کند.

«پاپیون» توسط مایکل نور کارگردانی شده است. فیلم‌نامه هم به قلم اِرِن گوزیکوفسکی است که با فیلم‌نامه «زندانی‌ها» (۲۰۱۳) اثر دنی ویلنو تحسین‌شده شناخته می‌شود.

  • پلی‌لیست