هنروتجربه: مجید پتکی بازیگری است که هنر نمایش را از گیلان آغاز کرده و تاکنون در نمایش، فیلم و سریال‌های متفاوتی بازی کرده است و در حال حاضر فیلم «زمانی دیگر» به کارگردانی ناهید حسن زاده را در گروه سینمایی هنروتجربه روی پرده دارد و هم اکنون مشغول بازی در تازه‌ترین فیلم فرهاد مهرانفر است.

او در فیلم‌ها و مجموعه‌های تلویزیونی متعددی چون «گذر از مه»، «زندگی از نو»، «کوبار»، «آرماندو»، «پایان رویاها»، «لرد» و «قول» بازی کرده است. پتکی در فیلم «زمانی دیگر» نقش مردی از زندان برگشته را بازی می‌کند که پس از آزادی با حقایق تلخی درباره خانواده خود مواجه می‌شود و سعی دارد، اتفاق‌های رخ داده را مدیریت کند و قطار زندگی را بر ریل درست قرار دهد. این بازیگر برای بازی در فیلم «زمانی دیگر» جایزه دستاورد ویژه هنری بهترین بازیگر مرد را از شصت و پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم مانهایم آلمان دریافت کرده است.

مجید پتکی درباره همکاری‌اش با گروه فیلم‌سازی «زمانی دیگر» به ایسنا گفت: «مسبب آشنایی من با خانم حسن‌زاده به عنوان نویسنده فیلم‌نامه و کارگردان، علی‌محمد قاسمی فیلم‌بردار این فیلم بود. من با علی محمدقاسمی از فیلم «قول» به کارگردانی محمد علی طالبی آشنا شدم و می‌دانستم به کیفیت فیلم‌نامه و تولید اهمیت می‌دهد و زمانی که ناهید حسن‌زاده را معرفی کرد؛ با این‌که می‌دانستم قرار است با یک کارگردان فیلم اولی کار کنم ولی از نتیجه کار مطمئن بودم. به همین دلیل وقتی فیلم‌نامه را خواندم از آن خوشم آمد و با فیلم‌نامه خاصی مواجه بودم. هنگام فیلم‌برداری هم متوجه شدم که خانم حسن زاده کارگردان کاربلدی است. بعد از پایان پروژه هم به هم صنف‌های خودم در گیلان سفارش کردم که خانم حسن‌زاده سراغشان آمد، حتما قبول کنند.»

این بازیگر درباره کاراکترش در این فیلم اشاره داشت: «قدیر یک کارگر زحمت‌کش بود که از کارخانه‌ای که کار می‌کرد تعدیل شده بود؛ – اتفاقی که متاسفانه برای خیلی از خانواده ها افتاده و سرپرست خانوار چه زن و چه مرد بیکار و سرگردان شده اند- به تبع اعتراض می‌کنند و لابه‌لای حرف‌ها هم می‌گوید که من کارخانه آتش نزدم، یعنی به جرم اختلال و آتش زدن زندان بوده است و پس از بیرون آمدن قصد کرده که بالاسر زندگی باشد. بنابراین از نظر من کاراکتر قدیر مردی مقاوم و خانواده دوست است و چون دخترش را دوست دارد همه کار می‌کند تا به او کمک کند. در واقع شرایط یکسال زندان او را نسبت به جامعه بسته خود تغییر داده بود.»

او در باره موفقیت «زمانی دیگر» در جشنواره های مختلف بیان کرد: «مهم‌ترین دلیل از نگاه من صداقت فیلم در بیان داستان بود و به هیچ عنوان سیاه‌نمایی در کار نبود و همین نکته به هوش و ذکاوت فیلم‌نامه‌نویس و کارگردان برمی‌گشت که با داستان به شکل منطقی و به دور از هرگونه شعارزدگی برخورد کرده بود. اشاره به جشنواره بین‌المللی «مانهایم» آلمان کردید. باید این نکته را بگویم که داوران این جشنواره دانشجویان هستند. یعنی فیلم توسط طیف باهوش و منظقی دیده شد و به همین دلیل اگر در فیلم صداقت و روایت منطقی نمی‌دیدند، به طور قطع این فیلم مورد توجه و داوری و در نهایت دریافت جایزه قرار نمی‌گرفت.»

پتکی درباره مخاطبان این فیلم گفت: «از نظر من مخاطب این فیلم خانواده‌ها هستند. به خصوص خانواده‌هایی که دختران نوجوان دارند و توصیه می‌کنم دخترخانم‌ها، این فیلم را در کنار پدرشان به تماشا بنشینند چون این فیلم خلوت خوب پدرانه‌ را نشان می‌دهد.»