هنرو تجربه: آنتونی هاپکینز در جدیدترین اقتباس از «شاه لیر» نقش این پادشاه محکوم به فنا را بازی کرده است که اولین نمایشش از امروز آغاز می‌شود و پیش‌پرده‌ای هم در فضای مجازی از آن منتشر شده است.

ویلیام شکسپیر همیشه محبوب و منبع فوق‌العاده‌ای برای اقتباس‌های سینمایی و تلویزیونی بوده و این بار ریچارد اِیر، کارگردان «آیریس» و «یادداشت‌هایی بر یک رسوایی»، سراغ اقتباس و کارگردانی فیلمی تلویزیونی بر اساس یکی دیگر از تراژدی‌های این نویسنده بزرگ انگلیسی رفته است.

جالب است بدانید که خود آنتونی هاپکینز هم در دوره‌ای تلاش کرد اقتباسی سینمایی از این نمایش‌نامه داشته باشد و به‌جز خودش که قرار بود نقش شاه لیر را بازی کند، نئومی واتس، گوئینت پالترو و کایرا نایتلی به‌ترتیب برای بازی در نقش‌های گانریل، ریگان و کردلیا انتخاب شده بودند. اما این پروژه هرگز وارد مرحله تولید نشد و در نهایت لغو شد.

به هر حال در فیلم تلویزیونی فعلی هم (درست مثل چنین پروژه‌هایی) ترکیب بازیگران نظرگیر و قابل توجه است: اما تامپسن، امیلی واتسن، جیم برادبنت، فلورنس پیو، توبایِس مِنزیز، جیم کارتر و کریستوفر اِکلستن که ایفاگر سایر نقش‌ها هستند.

  • ایندی‌وایر