هنروتجربه: حالا که جشنواره فیلم کن ۲۰۱۸ به پایان رسیده است می‌توانیم نگاهی به فعالیت‌های یک بازیگر زن برجسته داشته باشیم که بر حسب تصادف، امسال ریاست کن را بر عهده داشت.

کارنامه کیت بلانشت سرگیجه‌آور است. او بارها مورد تحسین منتقدان قرار گرفته، موفقیت در گیشه را تجربه کرده است و کل صنعت فیلم‌سازی برای او احترام قائل‌اند. راستش را بخواهید نمی‌شود به کاری فکر کرد که از عهده او خارج باشد. پس گام بعدی برای او چیست؟ اما پیش از اشاره به این خبر، باید از ویدیومقاله‌ای نام ببریم که در سایت مطالعاتی «فَندِر» منتشر شده است و نگاهی اجمالی اما پرجزییات به کارنامه این بازیگر دارد.

بلانشت بازیگری است که در قالب هر نقشی می‌تواند ناپدید بشود و جزییات و ظرافت‌های فوق‌العاده‌ای را به شخصیت‌هایش انتقال دهد. او در فیلمی با نام «مانیفستو» در سیزده نقش متفاوت بازی کرده است که نشان می‌دهد چه گستره شگفت‌انگیزی از توانایی‌ها را در اختیار دارد؛ به‌خصوص که هر شخصیت دارای صدا و ویژگی‌های منحصربه‌فرد خود است.

اما کیت بلانشت در فصل تابستان با «هشت اوشن» و سپس در ماه اکتبر با صداپیشگی شخصیت کا در «مووگلی» (اندی سرکیس) بر پرده سینماها ظاهر خواهد شد. البته در همین ماه فیلم اقتباسی که برای ریچارد لینکلیتر با نام «کجا می‌روی برنادت» بازی کرده است، هم اکران می‌شود. علاوه بر این، بلانشت قرار است در «لوسی و دِسی» (ارن سورکین) بازی کند که چند سالی هست در دست تولیدست. او در این فیلم نقش بازیگر کمدی فوق‌العاده لوسیل بال را بازی خواهد کرد.

  • پلی‌لیست