هنروتجربه: جدیدترین فیلم مجموعه «جنگ‌های ستاره‌ای» در گیشه حسابی دچار مشکل شده است و تا این‌جای کار فقط ۸۳ میلیون دلار فروخته است؛ در حالی که انتظار می‌رفت به‌راحتی از مرز فروش صد میلیون دلار عبور کند.

آیا دلیل این وضعیت هم‌زمانی آن با نمایش عمومی فیلم‌های «ددپول۲» و «انتقام‌جویان: جنگ ابدیت» است یا این‌که بالأخره هالیوودی‌ها باید به این نتیجه برسند که دوباره شورش را درآورده‌اند! سوای تمام این حدس‌ها و گمان‌ها، ران هاوارد به نیمه پر لیوان توجه دارد.

هاوارد در توییترش در واکنش به سؤالی درباره عملکرد فیلم در گیشه نوشته است: «در نمایش‌های مردمی حاضر نشدم اما بر اساس مختصات و چگونگی پروژه، بهترین اتفاق‌ها روی داده است.» اما ارجاع هاوارد به وضعیت رضایت مخاطبان در مرجع توییتری مورد نظرش و «توازن در بازخوردها» با توجه به امتیازهای فیلم در سایت‌های معتبر، نشان می‌دهد که او یک خوش‌بین بی‌نظیر است!

همان طور که می‌دانید فیل لرد و کریس میلر که فیلم‌های «فیلم لگویی» و «شماره ۲۱ خیابان جامپ» را در کارنامه دارند، برای کارگردانی این فیلم از مجموعه «جنگ‌های ستاره‌ای» انتخاب شده بودند که اواسط تولید هاوارد جای‌گزین آن‌ها شد. گزارش‌ها حاکی از این بود که رویکرد آزادانه این دو با علایق و سلیقه‌های فیلم‌نامه‌نویسان، لورنس و جاناتان کاسدن یا رییس «لوکاس‌فیلم» یعنی کاتلین کندی هم‌خوانی نداشت.

به هر حال کار «سولو: داستانی از جنگ‌های ستاره‌ای» بسیار دشوار است چون سه فیلم قبلی دیزنی فروش‌های قابل توجهی داشتند: «فورس بیدار می‌شود» بیش از دو میلیارد، «روگ اول» حدود یک میلیارد و صد میلیون و «آخرین جدای» یک میلیارد و سیصد میلیون دلار.

  • ایندی‌وایر