هنر و تجربه: شاید سینمادوستان وقتی به یک فیلم سرقتی کاملاً زنانه اشاره شود که قرار است در ماه‌های آینده روی پرده سینماها برود، ابتدا به فکر تریلر جنایی «هشت یار اوشن» (گری راس) بیفتند که بازیگرانی چون کیت بلانشت، آن هاتاوی، سندرا بولاک، ریانا، سارا پالسن، هلنا بونهم کارتر و… در آن بازی کرده‌اند و استیون سودربرگ تهیه‌کننده آن است، اما می‌توان استدلال کرد که در نهایت فیلم سرقتی کاملاً زنانه‌ای که از ۲۰۱۸ در خاطر همه می‌ماند، «بیوه‌ها» است به کارگردانی استیو مک‌کویین.

البته جدیدترین فیلم کارنامه مک‌کویین هم فهرست بلندی از سینماگران بااستعداد را در خود جای داده است. علاوه بر خود مک‌کویین که فیلم‌های «دوازده سال بردگی» و «شرم» را خلق کرده و اسکار را هم برنده شده است، گیلیئن فلین در نگارش فیلم‌نامه مشارکت داشته که پیش از این فیلم‌نامه «دختر گم‌شده» (دیوید فینچر) را از رمان خودش اقتباس کرده بود. از بازیگران «بیوه‌ها» هم می‌توان از وایولا دیویس، میشل رودریگز، کالین فارل، لیام نیسن، دنیل کالویا و رابرت دووال نام برد.

.این فیلم بر اساس مجموعه تلویزیونی بریتانیایی تحسین‌شده‌ای از دهه ۱۹۸۰ سروشکل گرفته است و در مقایسه با «هشت یار اوشن» و جذابیت‌هایش، فیلمی تیره‌وتارتر است که پربارتر هم به نظر می‌رسد. «بیوه‌ها» از ۱۶ نوامبر (۲۵ آبان) روانه نمایش عمومی در سینماها می‌شود.

  • پلی‌لیست