هنروتجربه: درو گادرد که بیش‌تر به عنوان فیلم‌نامه‌نویس شناخته و تحسین شده است و کارش را با نگارش فیلم‌نامه «کلاورفیلد» (مت ریوز، ۲۰۰۸) آغاز کرد و در ادامه «مریخی» (ریدلی اسکات، ۲۰۱۵) را هم به کارنامه‌اش افزود، پس از وقفه‌ای شش‌ساله دومین فیلم بلندش در مقام کارگردان را ساخته است.

گادرد در سال ۲۰۱۲ با کمدی ترسناک «کلبه‌ای در جنگل» (که دوستش جاس وِدِن تهیه‌کننده‌اش بود و در نگارش فیلم‌نامه هم او را یاری رسانده بود) فیلمی متفاوت را ساخت که هم در گیشه بیش از دو برابر بودجه سی میلیون دلاری‌اش فروخت و هم نظر اغلب منتقدان را جلب کرد و آن‌ها را به تحسین واداشت.

گادرد که برای نگارش فیلم‌نامه «مریخی» نامزد اسکار شد و پس از این، نویسندگی و کارگردانی فیلم جدیدی از مجموعه «افراد ایکس» با عنوان «نیروی ایکس» را انجام خواهد داد، امسال با تریلر معمایی «روزهای بد در ال رویال» به سینماها برمی‌گردد که کریس همزوورث، جف بریجز، داکوتا جانسن و جان هام برخی از بازیگران سرشناس آن هستند. داستان یک‌خطی فیلم هم چنین می‌گوید: «هفت غریبه که هر کدام رازی برای مخفی کردن دارند.»

«روزهای بد در ال رویال» که راسل کرو هم حضور کوتاه و افتخاری در آن دارد، از پنجم اکتبر (سیزده مهر) روانه اکران می‌شود و به‌تازگی پیش‌پرده‌اش در فضای مجازی منتشر شده است.

  • ایندی‌وایر