هنروتجربه: فیلم سینمایی «هجوم» ساخته شهرام مکری که در گروه هنروتجربه اکران شد، به همراه تعدادی از فیلم‌های ایرانی در بخش‌های مختلف جشنواره فیلم شانگهای حضور یافته‌اند.

بیست و یکمین جشنواره فیلم شانگهای از ۲۶ خرداد تا ۴ تیر(۱۶ تا ۲۵ ژوئن) در کشور چین برگزار می‌شود و آثار سیزده سینماگر ایرانی در بخش‌های مختلف جشنواره به نمایش در می‌آیند.

فیلم «هت تریک» ساخته رامتین لوافی پور در اولین حضور بین‌المللی خود در بخش مسابقه اصلی جشنواره موسوم به جام طلایی حضور دارد و فیلم «درساژ» ساخته پویا بادکوبه نیز در بخش رقابتی استعداد جدید آسیایی به نمایش در می‌آید.

در بخش غیررقابتی طیف، فیلم‌های «هجوم» ساخته شهرام مکری، «لرد» ساخته محمد رسول اف، «دلربا» ساخته میلاد اعلامی و محصول سوئد و دانمارک،«آیه‌های فراموشی» ساخته علیرضا خاتمی و محصول فرانسه، آلمان، شیلی و هلند و «وقتی زندگی می‌کنیم» ساخته مهدی آواز و محصول دانمارک انتخاب شده اند.

فیلم انیمیشن «رهایی از بهشت» ساخته علی نوری اسکویی در بخش انیمیشن، فیلم «آپاندیس» ساخته حسین نمازی در بخش هفته فیلم جاده ابریشم، فیلم «آنسوی ابرها» ساخته مجید مجیدی در بخش هفته فیلم هند و «مثل بچه آدم» ساخته آرین وزیردفتری و «نگاه» ساخته فرنوش صمدی در بخش فیلم‌های کوتاه حضور دارند.